Интерхотел Сандански 4* - Сандански

НОВО !!!!!
НОВ НАЧИН НА РЕЗЕРВИРАЊЕ. СМЕСТУВАЊЕ, НАПЛАТА.....

 

Почнувајќи од 16.11.2015г. Интерхотел 4* воведе нов начин на резервирање, сместување, наплата, одлуки кои и ние треба да ги почитуваме и важат за сите без исклучок.

 

цените се за СОБА на ден - ноќевање со појадок


периоди

капацитет
01.04-31.05.2017; 01.09.2017-07.01.2018
01.02-31.03.2017; 08.01-31.01.2018
петок и сабота недела - четврток петок и сабота недела - четврток
сместување / услуга во соба BB HB BB HB BB HB BB HB
DBL стандард+ 2+1+1 70 88 60 78 66 84 56 74
SGL стандард+ 1+0 55 65 48 57 54 62 45 55
DBL лукс 2+1+1 80 98 68 86 78 96 66 85
SGL лукс 1+0 62 72 53 62 60 70 50 60
STD стандард 2+1+1 116 134 98 116 102 118 90 108
APP лукс 2+1+1 130 150 110 128 116 134 104 122
APP фамилијарен 2+1+1 176 194 150 170 160 180 140 159
дополнително легло возрасен 23 32 23 32 23 32 23 32
доп. легло дете 12-15,99 г 23 28 23 28 23 28 23 28
редовно легло - дете 4-11,99 21 28 21 28 22 28 22 28
доп. легло - дете 4-11,99 10 17 10 17 10 17 10 17
дете до 3,99 г 0 0 0 0 0 0 0 0

цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
цените се во се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

 

НАПОМЕНА:

Во студио две деца 4-11,99 год. се бесплатно за услуга ноќевање со појадок. За вечера има ДОПЛАТА од 8 евра на ден за дете.


7+ ноќевања / цените се по СОБА на ден

сместување капацитет 01.04.2017-31.05.2017
01.09.2017-07.01.2017
01.02.2017-31.03.2017
01.06.2017-31.08.2017
08.01.2017-31.01.2017
BB HB BB HB
DBL стандард 2ADL+1CHD 56 75 52 70
SGL стандард 1ADL 45 54 42 52
DBL лукс 2ADL+1CHD 64 82 62 80
SGL лукс 1ADL 50 60 48 56
STD стандард 2ADL+2CHD 93 111 84 102
APP лукс 2ADL+1CHD 105 123 96 114
APP фамилијарен 2ADL+2CHD 142 160 132 150
дополнително легло во STD/APP- возрасен 23 32 23 32
редовно легло - дете 4-11,99 20 27 20 27
дополнително легло - дете 4-11,99 во соба 10 18 10 18
дете до 3,99 г 0 0 0 0

цените НЕ ВАЖАТ за национални, верски празници, семинари, конгреси
цените се во се плаќа во денари 1 € = 62,00 мкд

 

Во цената Е вклучено:

 • Нокевање со појадок (шведска маса) или полупансион (појадок и вечера)
 • Затворен базен со минерална вода 33˚С полуолимписки димензии
 • Отворен базен со минерална вода 33˚С
 • Отворен термален базен со минерална вода 38˚С
 • Џакузи на отворено со минерална вода
 • Лежалки и крпа на базените
 • Сауна
 • Парна бања
 • Фитнес
 • Безжичен интернет
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Детско катче
 • Туристичка такса

 


НАПОМЕНА

Сместување во собите по 14:00 ч.
Напуштање на собите до 12:00 ч.

 


СМЕСТУВАЊЕ - ВОЗРАСНИ И ДЕЦА:

Тип соба Минимум Максимум
во двокреветна соба 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15,99+1 дете до 3,99
во студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год+1 дете до 3,99 год
во апартман лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год+1 дете до 3,99 год
во апартман фамилијарен 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15,99 год.+1 дете до 3,99

 

 • Во собата има можност за сместување на две редовни легла плус 1 легло ( на растегнување) и може да има бебешко креветче
 • Во студио/апартман има можност за сместување на два возрасни на редовни легла, 1 лежај (тросед на развлекување) и 1 бебешко кревтче
 • Во апартман фамилијарен има можност за сместување на три редовни легла плус 1 лежај (тросед на развлекување) и 1 бебешко кревтче

 

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ

 1. За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

 2. Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.

 3. Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

 4. Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

 5. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.

 6. Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

 7. Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
  За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

 

Легенда

 • DBL   - двокреветна соба
 • TRPL - трикреветна соба
 • SGL - еднокреветна соба )
 • STD - студио
 • APP - апартман
 • ADL - возрасен
 • CHD - дете
 • BB - ноќевање со појадок
 • HB - полупансион
 • FB - полн пансион
 • AI - се вклучено

Страницата е посетена:

5358

Печати

Share this product