Римска Бања - С. Бања /до 14.12

Село Бања се наоѓа на 5км одалеченост од градот Банскo, место познато по лековитата минерална вода.
Спа хотелот Римска Бања ја користи водата од минералните извори со темппература 58º.

SGL стандард:
единечен кревет
Макс. капацитет: 1 возрасен

DBL стандард:
брачен кревет или два единечни, можност за дополнително легло и бебешко креветче на барање
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 + 1 дете до 4,99

Студио стандард:
спална со еден брачен кревет, физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за дополнително легло и бебешко креветче на барање
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP стандард:
две спални со брачен кревет (или два единечни), физички одделена (со врата) дневна со кауч и софа на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила
Макс. капацитет: 4 возрасни + 1 дете до 11,99 год. + 1 дете до 3,99

APP лукс:
две спални со брачен кревет (или два единечни), физички одделена (со врата) дневна со кауч и софа на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила
Макс. капацитет: 4 возрасни + 1 дете до 11,99 год. + 1 дете до 3,99

Базени
Внатрешен базен со минерална вода од 32°C
Внатрешен базен со термална вода од 36°C
Надворешен детски базен со минерална вода

Спа центар:
џакузи
сауна,
римска бања
турска бања|
јапонска бања
ледена соба
фитнес центар
релакс соби за третмани и масажи.

Цени за СОБА на ДЕН - 02.08 до 14.12.2017 г.

сместување

петок и сабота

четврток-недела

четврток-недела

капацитет

полупансион

ноќевање со појадок

полупансион

SGL ( 1 )

38 €

28 €

30 €

DBL ( 2+1 )

58 €

44 €

50 €

STD ( 2+1 )

62 €

48 €

54 €

APP ( 2+1 )

68 €

52 €

58 €

APP lux ( 4+1)

104 €

78 €

90 €

доплати

доп. легло - возрасен

22 €

16 €

20 €

доп. легло дете 4-12 г во APP

14 €

10 €

12 €

доп. легло дете 4-12 г во STD

8 €

4 €

6 €

доп. легло дете 4-12 г во DBL

8 €

4 €

6 €

доп. легло дете 4-12 г во APP lux

8 €

4 €

6 €

Цените се во € се плаќа воп денари 1 еур = 62 мкд
За време на викендите, сместувањето е само за HB.


 • Услуги вклучени во цената:
 • Појадок или појадок и вечера (BB и HB); - према табелата
 • Вечера шведска маса или сет мени, без пијалоци (HB);
 • Бесплатно користење на СПА центар од 9.00 до 20.30 часот.
  Два внатрешни базени со минерална вода со температура на водата 31 ° С и 35 ° С,
  џакузи, сауна, парна бања, турска бања, ледена соба, солена сауна, јапонски бањи, фитнес ,
  релакс зона;
 • Бесплатно WiFi интернет во хотелот;
 • Бесплатен паркинг со видео надзор;
 • Туристичка такса и ДДВ

  Напомени информации!
 • Деца  4-12 г. на редовно легло плаќаат како возрасен.
 • Деца до 4 г. на доп. легло – бесплатно.
 • За деца до 12 г. не следуваат бањарки.
 • Пријавувањето е по 14:00, одјавување до 12:00 часот.
 • Рано пријавување во соба од 8.00 до 14.00 - 50% од дневната цена на соба,
 • Пред 8.00 часот се плаќа за цел ден престој.
 • Подоцна одјавување од 12.00 до 18.00 - 50% од дневната цена на собата,
 • Подоцна одјавување по 18.00, се плаќа за цел ден престој..
 • Топки, тениски рекети - според ценовникот на хотелот.

Хотелот го задржува правото да ги промени економските услови и да ги промени цени.

Политика и услови

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ


За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.
Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.
Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.
Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божик, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.
Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

Легенда
DBL - двокреветна соба; SGL - еднокреветна соба; APP - апартман; HB - полупансион.

Страницата е посетена:

167

Печати

Share this product