Kempinski 5* Банско

Период

Денови во неделата

Делукс соби

Executive соба

Junior suite

Suites

Поглед град

Поглед планина

Поглед град

Поглед планина

Deluxe suite

Alpine suite

SGL

DBL

SGL

DBL

SGL

DBL

SGL/DBL

SGL/DBL

SGL/DBL

SGL/DBL

10.09 – 30.11.2017

Петок / Сабота

80.5

90

90

100

110

120

140

149.5

180.5

210

Недела - Четврток

70

80.5

80.5

90

100

110

130

140

170

200

 

Цените во табелата се по лице на вечер изразени во евра.

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок;
 • Бесплатен интернет;
 • Бесплатно користење на детсото катче;
 • Користење на сауна;
 • Користење на парна бања;
 • Користење на внатрешен и надворешен базен;
 • Фитнес;
 • Снежна соба.

Доплати за:

 • Возрасен на дополнително легло  во студио 46 €;
 • Деца од 6-12 год. на дополнително легло во двокреветна соба 17 €;
 • Деца над  12 год. на дополнително легло во двокреветна соба 23 €;
 • Туристичка такса 1€ по лице на ден. Деца до 6 год. не плаќаат туристичка такса.

***СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА***


Минимум 2 ноќи во текот на неделата / минимум 3 ноќи во текот за викенд
1 Бесплатна вечера на вториот ден од престојот – шведска маса или сет мени
15% попуст во Лоби барот од 17.00-19.00 од Недела до Четврток
Бесплатен обезбеден паркинг и билјард – според расположливост

Страницата е посетена:

635

Печати

Share this product