Пирин Голф апартмани 4*

 

Локација: Комплексот Пирин Голф се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско.
Капацитет
: Во склоп на ресотрот има голем број модерно уредни соби, студиа и апартмани од различна категорија.
Услуги
: Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе.
Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

 

Апартмански комплекс 4*

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

ЛЕТО 2017г.

01.04. – 30.11.2017г.

10% попуст за рани резервации и уплатени 100% до 31.03.2017*

 

Сместување

број на лица

недела – четврток

петок - сабота

само ноќевање

ноќевање

и појадок

појадок и вечера

само

ноќевање

ноќевање

и појадок

појадок и вечера

Студио

2

29

41

60

39

51

70

студио како еднокреветна

1

29

35

44

39

45

54

СПА студио*

2

37

50

68

51

64

82

Апартамент

с 1 спалня

2

39

51

70

49

61

80

Апартамент

с 2 спални

2

51

63

82

70

82

101

Апартамент

с 2 спални

3

51

70

97

70

88

116

Апартамент

с 2 спални

4

`51

75

112

70

95

131

Апартамент

с 3 спални /Вила

4

74

99

135

100

125

162

Апартамент

с 3 спални /Вила

5

74

105

151

100

131

177

Апартамент

с 3 спални / Вила

6

74

111

177

100

137

192

Ново!

• Сув пакет во текот на денот и бесплатно грин фи  при резервација на пакет со вечера од Понеделник до Петок

 • Касно одјавување во неделен ден до 15:00 часот, со потврда претходна од хотелот
 • Во останатите денови од седмицата е возможно  покасно одјавување, со претходна консултација со рецепција,  возможно е да има дополнително плаќање, за секој дополнителен час.
 • Така посочените цени НЕ се валидни за време на национални и регионални празници

 

*Спа студија-  во Блок 2 и 3 на „Пирин Голф Хотел и Спа” 5*. Со топла врска со хотелот и топла врска со рестораните и Спа центарот


Посочените цени с
е во евра по сместување стд./апп. и вклучуваат:

 • Ноќевање со вклучeн појадок или вечера во зависност од пакетот. Појадокот се сервира во период од  8:00ч. до 10:00ч. во ресторанот „Клуб Хаус”. Вечерата е во истиот ресторан во период од 18:30ч. до 21:00ч. Гостите сместени во  СПА студија и апп. се хранат во ресторанот  Euro Kitchen
 • достапност до интернет и сателитска телевизија во сместувањата
 • СПА центар- користење на внатрешен и надворешен базен, како  и  Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топли клупи, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви и др./
 • Цените вклучуваат 9% ДДС, паркинг, деноноќно обезбедување
 • доплата на туристичка такса 1 евро по лице на ден
 • 10% попуст при консумација на храна и пијалоци во  рестораните во голф комплексот Пирин Голф и Кантри Клуб
 • Можност за доплата за вечера - 14 евра за возрасен , 7 евра за дете од 7 до 14 г , бесплатно за деца до 7 г.


Голф активности:

 • Бесплатен групен голф час во деновите петок, недела и понеделник од 16,00ч. до 17,00ч. без официјални и национални празници, со претходна резервација /без периодот Велигден и Ѓурѓовден/
 • Детски голф лагери
 • Семејни голф пакети
 • Голф и СПА


Дополнителни услови:

 • Деца и возрасни се сместуваат бесплатно на дополнително легло, доплаќаат само појадок и вечера по избор:
 • Деца до 7 год.  бесплатно
 • Цена за појадок за дете од 7 до 14 год. - 6 евра
 • Цена за појадок за возрасен – 12 евра
 • Цена за вечера за дете од 7 до 14 год. – 7 евра
 • Цена за вечера за возрасен– 14 евра 

 

 

 

 


Страницата е посетена:

496

Печати

Share this product