mksqhrendeelrusr

Пирин Голф Спа 5* - Банско ( со поаѓање од Охрид )
5.0/5 rating 1 vote

 

 

 

 

А

 

 

Б А Н С К О
(хотел "Пирин Голф&Спа"5*)

 

24/05-26/05
3 Дена/2 Ноќевања

 

24 маj (петок) ОХРИД/БИТОЛА/ПРИЛЕП-БАНСКО

Состанок на групата во 03.30 часот пред бензиска пумпа Лул Оил . Патот води  преку Битола,Прилеп кон Банско со попатни застанувања поради одмор и царински формалности. Попатна посета на Сандански.Сандански или Св.Врач е град во југозападниот дел на Бугарија. Градот се наоѓа во долината на реката Струма и е познат по своите топли гео-термални извори. Време за прошетка и шопинг.

Продолжуваме кон хотел Пирин Голф Спа 5 *. Сместување. Можност за релаксација во најголемиот Спа центар во Банско и пошироко, бесплатно користење на внатрешен базен, користење на надворешните базени, сауни, парни бањи, фитнес, лакониум, соба за релакс ... расположен на 5500 квадратни метри.

Вечера.Ноќевање.

25 мај (сабота) БАНСКО

Појадок. Слободно претпладне за индивидуални активности и прошетка низ улиците на атрактивното скијачко место Банско – со специфична традицонална архитектура и многу меани и дуќани за сувенири. Слободно време за одмор, користење на СПА центарот, индивидуални активности. Вечерта организирана вечера со  музика. Ноќевање.

26 мај (недела) БАНСКО -ПРИЛЕП,БИТОЛА/ОХРИД

Појадок. Слободно време за шопинг и прошетка. Во попладневните часови поаѓање кон Mакедонија, Разлог и попатна посета на Метро во Благоевград. Во Охрид сe пристигнува вo вечерните часови.

 

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ............ ( 5.900 денари )

 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

  • превоз со високо туристички автобус на наведената релација;
  • сместување во хотел  "Пирин Голф Спа"  5***** www.piringolfhotel.com на база 2 ноќевања со појадок и вечера - шведска маса, користење на внатрешен, надворешни базени со топла вода, фитнес, џaкузи, сауни, парни бањи, лакониум, соба за релаксирање......
  • организирана вечера со музика
  • разглед на Банско,Сандански, Метро, Разлог
  • организација на аранжманот и придружник на патувањето;

ВО ЦЕНАТА НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

  • групно патничко осигурување = 150 ден.

 

Калкулацијата е правена на база 40 патници.

987

Leave a comment

You are commenting as guest.