mksqhrendeelrusr

Пирин Голф Спа 5* - Банско ( со поаѓање од Охрид )
4.3/5 rating (3 votes)

 

 

 

 

А

 

 

Б А Н С К О
(хотел "Пирин Голф&Спа"5*)

 

06/12-09/12
4 Дена/3 Ноќевања

 

06-ти декември (петок) ОХРИД/БИТОЛА/ПРИЛЕП-БАНСКО

Состанок на групата во 03.30 часот пред бензиска пумпа Лул Оил . Патот води  преку Битола,Прилеп кон Банско со попатни застанувања поради одмор и царински формалности. Попатна посета на Сандански.Сандански или Св.Врач е град во југозападниот дел на Бугарија. Градот се наоѓа во долината на реката Струма и е познат по своите топли гео-термални извори. Време за прошетка и шопинг.

Продолжуваме кон хотел Пирин Голф Спа 5 *. Сместување. Можност за релаксација во најголемиот Спа центар во Банско и пошироко, бесплатно користење на внатрешен базен, користење на надворешните базени, сауни, парни бањи, фитнес, лакониум, соба за релакс ... расположен на 5500 квадратни метри.

Вечера.Ноќевање.

07-ми декември (сабота) БАНСКО

Појадок. Слободно претпладне за индивидуални активности и прошетка низ улиците на атрактивното скијачко место Банско – со специфична традицонална архитектура и многу меани и дуќани за сувенири. Слободно време за одмор, користење на СПА центарот, индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

08-ми декември  (недела) БАНСКО 

Појадок. Уживање во комплексот . Слободно време за индивидуални активности. Вечера.

09-ти декември  (понеделник) БАНСКО -ПРИЛЕП,БИТОЛА/ОХРИД

Појадок. Слободно време за шопинг и прошетка. Во попладневните часови поаѓање кон Mакедонија, Разлог и попатна посета на Метро во Благоевград. Во Охрид сe пристигнува вo вечерните часови.

 

 

 

 

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ......... 130 евра

за резервации и уплати до 31/10 -120 евра

 

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

  • превоз со високо туристички автобус на наведената релација;
  • сместување во хотел  "Пирин Голф Спа"  5***** www.piringolfhotel.com на база 3 ноќевања со појадок и вечера - шведска маса, користење на внатрешен, надворешни базени со топла вода, фитнес, џaкузи, сауни, парни бањи, лакониум, соба за релаксирање......
  • организирана вечера со музика
  • разглед на Банско,Сандански, Метро, Разлог
  • организација на аранжманот и придружник на патувањето;

ВО ЦЕНАТА НЕ СЕ ВКЛУЧЕНИ СЛЕДНИТЕ УСЛУГИ:

  • групно патничко осигурување = 150 ден.

 

Калкулацијата е правена на база 40 патници.

952

Leave a comment

You are commenting as guest.