Банско (со поаѓање од Охрид)


23 oктомври


Хотел Glazne 4* Банско


Термин: 21.10-23.10.2017 - 2 ноќевања


Превоз + Сместување + All Inclusive

 

1 Ден.21.10.2017 (Сабота)   Охрид-Банско

Состанок на групата во 3.30 часот пред бензиска Лук Оил Охрид, преку Битола, Прилеп , Струмица. Тргнување за Банско со попатно застанување за кафе паузи,царински формалности.Посета на градот Сандански и кратка пауза. Пристигнување во Банско. Сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање

 

2 Ден.22.10.2017 (Недела)Банско

Слободен ден, предвиден за одмор и рекреација користење на СПА Центарот. Ноќевање

 

3 Ден.23.10.2017(Понеделник)Банско-Охрид

Слободно претпладне, заминување кон Македонија во попладневните часови.

 

Цена на аранжманот  - 89 / 5.500 денари

 

Во цената е вклучено:

-  2 Ноќевања на база АLL Inclusive (се вклучено)

-  Автобуски превоз на дадена релација

-  Користење на  Базен, Сауна, Парна Бања, Фитнес Центар, Џакузи, Wifi

 

- Туристичка Такса

 

Во цената НЕ Е вклучено:

-  Патничко Осигурување

-  Индивидуални трошоци

 

 

ВАЖНА НАПОМЕНА:

 

Ø  Плаќањето е задолжително во денари (1 = 61,8 мкд).

Ø  За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот на враќање во државата)

Ø  За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.

 

 

За  реализација на овој аранжман се потребни минимум 40 патници.

 

 

Програма All inclusive:

 


> ВКЛУЧУВА:Појадок  + Ручек  + послепладневена ужинка + вечера

бугарски алкохолни пијалоци и пијалоци од автомати
од 10:00 до 21:00

Страницата е посетена:

543

Печати

Share this product