mksqhrendeelrusr

Викенд во Млини - Хрватска (со превоз од Охрид)
4.0/5 rating (2 votes)

За 8-ми СЕПТЕМВРИ ВИКЕНД во Млини - ХРВАТСКА, ДУБРОВНИЧКА  РИВИЕРА

 

МЛИНИ е место, кое е во изобилие на мирисни паркови, чисто море, убави плажи, а близината од 5 км. на Млини до Дубровник и до Цавтат - го прават бисер на Дубровничкото крајбрежје  и атрактивно место за одмор.

1 ден - 05.09.2017 Поаѓање од Прилеп во 20.00 часот со туристички автобус, патот води преку Охрид, а потоа преку Албанија и Црна Гора. (Будва, Тиват со траект).

2 ден - 06.09.2016 Пристигнување во Млини во утринските часови, сместување во апартмани. Попладне време за капење. Ноќевање.

3 ден - 07.09.2017 Време за капење. Вечерта факултативен излет до  Дубровник со прошетка низ стариот дел на Дубровник: Плаца, Онофриевата чешма, Орландовиот столб, Градскиот звонарник, црквата Св. Влах, Дубровачката катедрала итн... Враќање во Млини. Ноќевање.

4 ден - 08.09.2017 Слободно време за капење. Вечерта факултативен  излет до Цавтат. Враќање во Млини. Ноќевање.

5 ден - 09.09.2017 Слободно време за капење. Попладнето поаѓање за Македонија, ноќно возење со попатни паузи. Пристигнување во Македонија во ноќните или раните утрински часови на 10.09.2018.

 

Цена: 4990 денари, во 1/2 соби-студиа и апартмани

 

Деца со родители од 4 до 14 г. = 3400 ден.(во 1/3,1/4соби)

 

Во цената е вклучено:

- автобуски превоз на дадената релација

- 3 нокевања во 1/2,1/3 и 1/4студија и дуплекс апартмани ½ +1/2 во Млини,во вила”Марија”, “Власиќ” , “Анка” и други ,на  100-200 м. од плажа, опремени со кујна, купатило,тв ...

- организација на патувањето

 

Во цената не е вклучено:

- патничко здравствено осигурување - без франшиза

- вечерен излет до Дубровник - 2.5 евра (децата гратис)

- вечерен излет до Цавтат - 2.5 евра (децата гратис)

- влезници за културно историските споменици

 

За хигиената во студиата за време на престојат се грижат самите клиенти.

За овој аранжман важат општитие услови за патување на Т.А. Елида Турс и СКТМ.

350

Leave a comment

You are commenting as guest.