Бали за денот на вљубените

БАЛИ – никогаш поефтин

За денот на вљубените 14.02.2018 25.02.2018

Цена по лице ОД 675еур

12 дена / 09 ноќевања НП +авионски превоз + транесфер

 

Индонезија или официјално Република Индонезија е голема земја во Азија, чиј главен град е Џакарта. Индонезија е составена од мноштво на мали и големи острови, од кои најголемите се Јава, Суматра, Сулавеси (Celebes), Борнео (Калимантан) и Нова Гвинеја (западен дел). Неговото население (238 милиони), Индонезија е четвртата по големина земја во светот. Бали е индонезискиот остров кој се наоѓа помеѓу островите Јава на запад и Ломбок на исток. На островот  , мнозинството од жителите се Индонезиски Хиндуисти кои се малцинство во земјата. Бали денес е популарна туристичка дестинација и е богат со ориз, кокосови дрвја, кафе, памук и тутун, но ова е нешто што најмногу се  извезува. Живописните  бои на Бали, неверојатно пријателски и гостопримливото население ,  храна која  е силна и со необичен вкус и тиркизно-сините води на Индискиот Океан, што е локализирано  на овој мало парче од  рај на земјата ,сигурно ќе ги задоволи  Вашиот вкус …

14.02.2018: Скопје – Доха

Состанок на групата  на Александар Велики, два часа пред лет.Полетување од Скопје во 11.40ч и слетувате во Доха во 18.15ч.

15.02.2018: Доха- Денпасар , Бали

Полетување за Доха е  во 03:15 часот. Пристигнување во Денпасар е во 17:20 часот. Пречек на аеродром од страна на претставник на партнерската компанија и трансфер во хотелот во Кута/ Нуса Дуа .Пристигнување во хотелот и сместување. Ноќевање.

16.02.2018- 24.02.2018: Бали

Бали е  инспирација, магичен остров кој има недопрени плажи , вулкани и бујни тропски шуми. Она што го издвојува Бали од другите тропски острови е традицијата и духовноста на народот   кои  ја славаат својата култура и го негуваат својот идентитет. Бали е  скапоцениот камен на Азија каде можете да се опуштите на прекрасните песочни плажи , да ја осетете благодетите на арома терапијата , можете да го испразнете Вашиот ум со јога, Тај Чи , сурфајте или пробајте да се пазарете на традиционалните пазари .

Авантурата на Бали започнува на плажа, со балински специјалитети, егзотична комбинација на вкус. Уживајте во идиличната атмосфера на мек, златен песок и да го видиме  прекрасниот залез на сонцето. Откријте ја автентичноста на Бали преку традиционални джакузи, ритуали и легенди.Уживајте во прекраната  миризба на ароматичните масла при масажа кај Индонезиските масери и заборавете на секојдневниот живот, бидејќи вашата реалност станува ова рајско место. Дозволете Бали да Ве заведе со својот специјален шарм.

Можност за организација на факултативни излети – Јужен Бали, малиот храм кој е изграден на ивица на една карпа, Убуд со посета на светата шума на мајмуните, посета на Кралскиот  Храм  на Mengwi, посета на терасите од ориз како карактеристична слика на Бали …

24 -25.02.2018: Бали/ Денпасар – Доха – Скопје

Појадок.Слободни активности .Трансфер од хотел до аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines во вечерните часови.

Полетување  од аеродромот во Денпасар со лет на Qatar Airlines  во 19:00 часот.Слетување во Доха во 23:40.Полетување од Доха во 07:00 и слетување во 10:40 во Скопје на 25.02.

 

Цени на пакет аранжман по лице за сместување во стандардна двокреветна соба:

Сместување /хотел Тип на соба Тип на исхрана Цена од лице
Budget paket Kuta 3* htl : Double room Со појадок 675€
Standar paket 4* Nusa Duba: Double room Со појадок 785€

Цената е дадена во евра и пресметана во денари, по курс 1 евро = 62 денари

Цената е валидна до поплнување на места по групна тарифа од авио компанија

 

Во цената е вклучено :

 • Авионски билет на релација Скопје-Доха-Денпасар-Доха-Скопје со Qatar Airways сo вклучен багаж 30 кг;
 • 09 ноќевања во хотел по избор на Бали на база на соодветниот тип на исхрана;
 • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром ;
 • Пречек на Бали од  претставник (англиски јазик);
 • Технички пратител на група

Цената не вклучува :

 • Аердромски такси од 299€;
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 30%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Понудата важи за минимум 15 пријавени патници.
 • За ова патување не се потребни медицински имунизации.
 • Рок за известување за недоволен број на пријавени патници  – 30 дена пред поаѓање.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

Неопходни документи: За влез во Индонезија не е потребно претходно обезбедување на виза. Република Индонезија  издава бесплатни визи по пристигнување на сите странски посетители, ако се обезбедени следните услови: валиден пасош и потврда за извршена хотелска резервација.

Страницата е посетена:

106

Печати

Share this product