mksqhrendeelrusr

Хотел ,, Арте ,, 5* - Велинград ( најдобар Спа )
5.0/5 rating 1 vote

 Хотел ,, Арте ,, 5* - Велинград ( најдобар Спа )

СИТЕ ДЕЦА ДО 12 ГОДИНИ – БЕСПЛАТНО

Цените се во евра на ден , по сместување ( соба ,апп ) – за редовните легла во него и вклучува :

- Ноќевање, појадок и вечера

- Користење на спа центарот:

*внатрешен и надворешен базен минерален базен

* излез од внатрешен кон надворешен минерален базен

* ротонда базен

* џакузи – внатрешен и надворешен

* контрастни тушеви

* солена соба

* сауна парк – инфрацрвена сауна, финска сауна, билкова сауна

* сала за релакс со топли водени легла

* турска бања , арома парна бања

* авантура тушеви

* фитнес

* интернет , паркинг, такси ...

 

НАМАЛЕНИЈА И ДОПЛАТИ ( цена на ден ) :

- Дете од 0-12 год. на дополнително легло со 2- ца возрасни – бесплатно

- Дете од 12 – 18 год. на дополнително легло со 2-ца возрасни – 50% од цената на возрасен

- Дете од 0-12 год. на редовно легло со 1 возрасен бесплатно

- Дете од 12-18 год. на редовно легло со 1 возрасен 75% од цената на возрасен

- Еднокреветна – 75% од цената на сместувањето

744

Leave a comment

You are commenting as guest.