mksqhrendeelrusr

Хотел ,, Здравец ,, 4**** - Велинград
5.0/5 rating 1 vote

 

Цените за собите се по лице на ден, а за апартманите по апартман на ден.

 

Во цената е вклучено:

 

  • Ноќевање на избрана услуга;
  • СПА ПАКЕТ: отворен и затворен минерален базен, џакузи, контрастен базен, детски базен, парна бања, турска бања, сауна, дневен престој, фитнес;
  • Wi-Fi интернет, телевизор и клима во секоја соба;
  • Детско катче и паркинг

 

Дополнителни услови:

  • Деца до 5,99 год. се сместуваат бесплатно;
  • За деца од 6-11.99 год. се доплаќа на рецепција 30% од цената за возрасен на ден;
  • За дете над 12 год. или трет возрасен на дополнително или редовно легло плаќа целосна сума на избраната услуга;
  • При сместување на едно лице во двокреветна соба се плаќа 80% од цената за двокреветна соба, намалувањето не важи за сместување во апартман;
  • Доплата за доцно напуштање на собата (доколку има можност) до 16,00 часот - 15 € за соба.

-Туристичка такса и осигурување 2 евра по лице на ден

 

Преземање на собите во 14.00 часот, со исклучок на недела кога преземањето на собите е во 15.00 часот.

 

ЗА ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ КЛИКНЕТЕ НА СЛЕДНИОВ >>>ЛИНК<<<

603

Leave a comment

You are commenting as guest.