mksqhrendeelrusr

Хотел ,,Русковец Ресорт,, 4* Добриниште
5.0/5 rating 1 vote

Хотел ,,Русковец Ресорт,, 4* Добриниште

Хотел "Русковец" 4 * е лоциран во живописната котлина на познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Во тек на денот гостите можат да избираат утринска гимнастика, пливање, сончање и релаксација во СПА центарот на комплексот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се: внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10 / 15м. /, Внатрешен детски базен, широка тераса со 2 џакузи и лежалки, удобни апартмани и вили, бесплатна детска зона, ресторани, можност за спорт, масажа, велнес програми за убавина и здравје.
"Русковец" 4 * е прекрасно место со гостопримливи луѓе и примамливо храна. Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште - Банско 8 км.

 

Цените се по апартман/вила на ден и вклучуваат: ноќевање на ВВ или НВ, користење на СПА центар, фитнес, детски клуб, базен со термална и минерална вода, бесплатно Wi - Fi.

Доплати

Туристичка такса 1 € по лице на ден (деца до 13,99 0,50 €)

Прво дете до 13,99 години на дополнително легло - Бесплатно

Второ дете до 3,99 години на дополнително легло во вила Comfort  - 6 €

Второ дете 4-13,99 годинио на дополнително легло во вила Comfort - 11 €

5 ти возрасен на дополнително легло во сите видови на вили или апартман Senior - 50 % од цената за возрасен на регуларно легло

Еднокреветно сместување во Junior Апартман - 10 % попуст од редовната цена.

* Софата во апартманите е само за деца до 13,99 години. За поголемите дополнителни легло

Доплата за вечера - 14 €, 8 € за деца 4 - 13,99 години.

 

 

406

Leave a comment

You are commenting as guest.