mksqhrendeelrusr

Интерхотел Сандански 4* - Сандански
3.7/5 rating (3 votes)

Интерхотел Сандански 4* - Сандански

Интерхотел 4* – Сандански

Редовен ценовник

01.02.2019 до 31.01.2020 

Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање со појадок/полупансион

 

 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање со појадок
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
 • Бањарки
 • Лежалка и пешкир покрај базените
 • Безжичен интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Сеф на рецепција
 • Детско катче со аниматор
 • Туристичка такса

Ценовникот не важи за празници , семинари, конгреси:
Велигден (26.04-29.04.2019) , Пролетна Ваканција (29.03-06.04.2019), 3ти Март (01.03-04.03.2019) , 6ти Мај (03.05-06.05.2019) 24 Мај (24.05-26.05.2019), 6ти Септември (06.09-08.09.2019), 22ри Септември  (20.09-23.09.2019), Коледа (23.12-27.12.2019) и Нова Година (28.12-01.01.2020)

 

Легенда:
DBL - двокреветна соба, APP – апартман,STD – студиоSGL – еднокреветна соба
BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион ( појадок+вечера)

Минимално и максимално сместување во капацитети на ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ :

 

 

 


УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ:

1.За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање одстрана на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

2.Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.

3.Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалце од 3 денапред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

4.Откажување или промена на резервацијата помалкуод 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

5.Откажувањеилипроменанарезервацијатанаденотнапристигнувањенагостинотилипоранонапуштањенахотелот, платенатасуманеподлежинавраќањенаагентотилигостинот.

6. Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.

7. Промена или откажување на резервација за време на празници помалкуод 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.

8.Хотелот прифака рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе сесметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

1239

Leave a comment

You are commenting as guest.