mksqhrendeelrusr

Римска Бања - С. Бања
5.0/5 rating 1 vote

Римска Бања - С. Бања

Римска Бања – с.Бања

 ПОРАДИ РЕНОВИРАЊЕ ХОТЕЛОТ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ВО ПЕРИОДОТ ОД

07.05-23.05.2018Г.

Цени 09.04.2018 до 30.06.2018 г.

Цените се дадени за СОБА на ДЕН за сместување наведено во / /

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 мкд


DBL - двокреветна соба; SGL - еднокреветна соба; APP - апартман; STD- студио;
HB полупансион; BВ - ноќевање со појадок,

 

 

 

 


Цените се во
на ДЕН за СОБА и вклучуваат:

• Ноќевање со појадок (BB);

• Вечера(на сет мени или шведска маса, без пијалоци);

• Бесплатно користење на СПА центарот од 09.00 до 20.30 ч.

два внатрешни базени со минерална вода со температура на водата 31 ° С и 35 ° С,

џакузи, сауна, парна бања, турска бања, ледена соба, солена сауна, јапонски бањи,

Фитнес, релаксација област;

• WiFi интернет низ хотелот;

• Користење бебешко креветче и бебе столица (во ресторанот);

• Слободен необезбеден паркинг со видео надзор;

• Туристички данок и ДДВ

 

Децата до 12 г. на редовно легло плаќаат цена како возрасен.

Деца до 4 г. на дополнителен кревет - бесплатно.

За деца до 12 г. не следуваат бањарки.

Пријавувањето е по 14:00, ослободување на собата до 12:00 часот.

При рано сместување во случај на достапност: од 08:00-14:00 доплата 50 % од цената на собата.

При рано сместување пред 08:00 доплата 100% како цената за соба на ден.

Доцна одјавување на собата од 12:00-18:00 часот доплата 50% од цената за собата.

Доцна одјавување на собата по 18:00 доплата 100 % како цена за соба на ден.

Топки, тениски рекети и тениска машина - според ценовникот на хотелот.

Хптелот го задржува правото да ги промени економските условии да направи промени во соодветните цени.

294

Leave a comment

You are commenting as guest.