mksqhrendeelrusr

Хотел ,,Медите Ресорт СПА,, 4* - Сандански
5.0/5 rating 1 vote

Хотел ,,Медите Ресорт СПА,, 4* - Сандански

 

Медите Ресорт СПА, изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија - Сандански.
Местоположба со прекрасен панорамски поглед на градот и Пирин планина.
Медите Ресорт СПА хотел располага со:
стандардни и луксузни соби, студиа и луксузни апартмани.
На територијата на комплексот се наоѓаат три ресторани кои нудат медитеранска и европска кујна, летна бавча. Комплексот располага со конференциска сала со 200 места и со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави.
На располагање на нашите гости се надворешени и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот и велосипедизмот.
MASSA CLUB - Најновата придобивка за забава во Спа Хотел "Медите".
MASSA CLUB e совршено место за забава и незаборавни ноќи. Софистициран со модерна атмосфера придонесува да се чувствувате посебни, уживајќи во убавата музика и богатството разновидни алкохолни пијалоци, коктели.
Медите Ресорт СПА хотел е награден со златна награда во 2005 година за најдобар СПА хотел во Бугарија.

 

Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање сопојадок (BB)/полупансион (HB) / полн пансион (FB)

 

 

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси.
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
*Само во Single собите цената е за еден возрасен и нема можност за сместување на деца, а во апартманот цената е за четворица возрасни

 

 
Цената вклучува:

 

  • Ноќевање со појадок
  • Туристички данок
  • Интернет
  • Паркинг
  • Бесплатен шатл до центарот на Сандански (по распоред)
  • Неограничено користење на:
  • минерален базен, сауна, јодна соба со хромотерапија и сала за релаксација, фитнес, тениско игралиште

 

БАЗЕНИ
Внатрешниот минерален базен е со димензии 12 х 8 м., 28 - 30 ° C, длабочина 1,40м-2,20м.
Зимско работно време:
Недела-Четврток од 09: 00ч. до 19: 00ч.
Петок-Сабота од 09: 00ч. до 20: 00ч.

Надворешниот минерален базен е отворен од мај до септември, длабочина 1,80м., 28 - 30 ° C
Надворешниот детски минерален базен е со длабочина 80 см.

Базените се наоѓаат во непосредна близина на бар "Медите" и летната градина, каде може да уживате на освежителни пијалоци, овошје и овошни коктели и различни јадења за секој вкус.

 


СПА

Медите СПА центар ви овозможува да се чувствувате целосно одморени и релаксирани.
СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички процедури со ресторативна ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
Квалификуван персонал се грижи за клиентите кој изготвува индивидуални спа и балнео програми.

СПА центарот нуди:

Класични масажи, пилинг и спа ритуали
Ароматерапија
Антицелулитни терапии
Терапии за мажи
Чистење, стегање и подмладителни терапии за лице
Геотермални терапии со вулкански камења
Билни и цитрусни масажи
Џакузи и ароматични кади со минерална вода

Велнес центарот располага со зона за релаксација, сауна и минерален базен.

 

 

Таверна "Марина"
средоземнорска кујна „рај во спа комплексот медите" !.
вистинска енциклопедија на егзотични специјалитети: ракчиња саганаки, халуми на скара, октопод ксидато, мариниран гаврос, пилаф со школки, паидакја на скара, фагри ...
Сите јадења се подготвуваат на моментот исклучиво со свежи производи и обработени со мајсторство на главниот готвач - Ростислав Пенчев. Тој има 12-годишно искуство во повеќето познатиот морски ресторан на Халкидики - "Марина", омилен на обожавателите на добрата кујна, неговите специјалитети ги вкусиле странски бизнисмени и светски личности како Владимир Путин, Дмитриј Медведев и многу други.

Италијански ресторан "Касторино"
Главниот готвач - Франко Маноло, користи оригинални италијански рецепти, кон кои додава прецизно одбрани зачини со деликатна арома. Тука може да пробате разновидност од пици, свежа италијанска паста, салати од свеж зеленчук со свежи зачини и, се разбира вкусни десерти.

 

 

Двокреветните стандард соби се опремени со:
мини бар, сателитска ТВ, безжичен интернет, клима уред, бања со туш-кабина, фен, телефон.
Достапни се соби со две поединечни легла или спална.
Во некои од собите има можност за сместување на трето лице на дополнително легло. Бесплатно се обезбедува бебе креветче по потреба.

 

Цена рецепција за периодот 01.01.2014 - 31.12.2014 за стандард соба: 70 €

 

Двокреветните лукс соби може да уживате во удобноста и убавината на современиот дизајн. Опремени се со:
мини бар, сателитска ТВ, безжичен интернет, клима уред, бања со туш-кабина или када, фен, телефон.
Достапни се соби со две поединечни легла или спална.
Има можност за сместување на трето лице на дополнително легло.
Бесплатно се обезбедува бебе креветче по потреба.

 

Цена рецепција за периодот 01.01.2014 - 31.12.2014 за лукс соба: 82 €

 

Студиа нудат спална и пространа дневна. Опремени се со:
мини бар, сателитска ТВ, безжичен интернет, клима уред, бања со када, фен, телефон.
Можат да бидат сместени 2 лица на редовни легла и трето лице на дополнително легло.
Бесплатно се обезбедува бебе креветче по потреба.

 

Цена рецепција за периодот 01.01.2014 - 31.12.2014 за студио: 116 €

 

Луксузните апартмани располагаат со две спални и пространа тераса.
Опремени со: мини бар, сателитска ТВ, безжичен интернет, клима уред, бања со туш- кабина, фен, телефон.
Можат да бидат сместени 4 лица на редовни легла и петто лице на дополнително легло.
Бесплатно се обезбедува бебе креветче по потреба.

Цена рецепција за периодот 01.01.2014 - 31.12.2014 за луксузен апартман: 158 €

 

432

Leave a comment

You are commenting as guest.