mksqhrendeelrusr

Хотел "Пирин Парк Сандански" 5*
5.0/5 rating (2 votes)

Хотел

ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ И ИНФО ЗА ХОТЕЛОТ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК

 

ПАРК ХОТЕЛ ПИРИН 5*-САНДАНСКИ

 

Пирин Парк Хотел е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели 'Sharlopov Hotels' и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда 'Eurospera Wellness', која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.
Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани, 4 ВИП свити, 2 претседателски апартмани, 3 алпинистички свити

СПА:
сауна,
фитнес,
солариум,
масажа,
турска бања,
надворешен и внатрешен базен
детски базен,
финска сауна,
биосауна,
парни бањи – калдариум и лакониум,
ледена фонтана,
зона за релакс

 

 

 

Цените се по ЛИЦЕ на ДЕН

 

 

Цените се во € се плаќа во денари 1 € = 62 мкд
Овие цени не важат за национални и верски празници

 

 


Во цената е вклучено:

 

  • Ноќевање, појадок, вечера (од 01.08 вечерата ќе биде на сет-мени)
  • Безжичен интернет,
  • Паркинг,
  • Бесплатен превоз /по возен ред /до центар на град и обратно
  • Користење на: фитнес, базен, детски базен, џакузи.
  • Парк-градина со голем базен, детски базен и детско катче.
  • Користење на сауна парк: /финска сауна, биосауна,
  • Парни бањи,
  • Ледена фонтана и зона за релакс/ - БЕСПЛАТНО

 

 

Легенда;
SGL Lux – еднокревтна лукс
DBL Lux – двокреветна лукс
HB - полупансион

 

 

 

 

507

Leave a comment

You are commenting as guest.