mksqhrendeelrusr

Хотел Св. Никола 3* - Сандански
3.7/5 rating (3 votes)

Хотел Св. Никола 3* - Сандански

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Хотелот Св. Никола се наоѓа во центарот на градот на главната пешачка улица. Располага со внатреен базен, спа центар, класичен ресторан, средоземноморски респоран, снек бар и пиано бар.

Цените се дадени по СОБА (за двајца возрасни)* на ден, за услуга ноќевање со појадок (ВВ) / полупансион (НВ)
 

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари и конгреси. Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€=62,00 мкд.
* Само во Single собите цената е за еден возрасен и нема можност за сместување на деца.

 

Структура

SGL стандард:
единечен кревет
Макс. капацитет: 1 возрасен

SGL лукс:
единечен кревет, нова гарнитура
Макс. капацитет: 1 возрасен

DBL стандард:
Брачен кревет или два единечни
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.

DBL лукс:
Брачен кревет или два единечни, нова гарнитура
Макс. капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 12 год.

Студио стандард:
еден брачен кревет и две фотељи на спуштање
Макс. капацитет: 3 возрасни лица + 1 дете до 12 год.

Студио лукс:
еден брачен кревет и две фотељи на спуштање,  џакузи
Макс. капацитет: 3 возрасни лица + 1 дете до 12 год.

 

Базени

    Внатрешен базен со минерална вода и џакузи


Спа центар

    зона за релаксација
    сауна
    римска бања
    парна бања
    солариум
    фитнес центар
    секаков вид на масажи, терапии и процедури

 

Легенда
DBL - двокреветна соба; SGL - еднокреветна соба; BB - ноќевање со појадок; HB - полупансион.

Политика и услови

УСЛОВИ ЗА АГЕНТОТ И ГОСТИНОТ

За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% уплата при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Агентот или гостинот има право да ја откажи или промени резервацијата до 7 дена пред пристигањето без пенали.

Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.

Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигање на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) до 30 дена пред пристигање е без пенали.

Промена или откажување на резервација за време на празници (Нова Година, Божиќ, Велигден) помалку од 30 дена пред пристигање, или на денот на пристигање, агентот или гостинот ја плаќа 100% од целата резервација.

Хотелот прифаќа рекламации во рок од 48 ч.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.

457

Leave a comment

You are commenting as guest.