mksqhrendeelrusr

ЕМЕРАЛД 4*
5.0/5 rating 1 vote

Попусти за рани резервации, не валидни за свечени вечери

 • 15 % попуст за резервации направени до 15.10.2018, платени 50 % до 26.10.2018
 • 10 % попуст за резервации направени до 15.11.2018, платени 50 % до 26.11.2018

ЕКСТРА

Валидно за пристигнувања од 01.03.2018 до крај на сезоната: 7=6 / 12=10 / 14=12. Може да се комбинира со попустите за рани резервации

 

 Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши во денари 1 евро = 61.8 ден

Вклучено во цената: внатрешен базен, џакузи, парна бања, сауна, сала, Wi-fi на рецепција. HB вклучува наливно вино, сокови и вода.

Конфигурација: Двокреветна мин. 2 возрасни/ макс. 3 возрасни, Фамилијарна соба (4 регуларни легла) мин. 3 возрасни/ макс. 4 возрасни, Едноспален апартман мин 2 возрасни/ макс. 2 возрасни + 2 деца/ 3 возрасни + 1 дете, Двоспален апартман мин. 4 возрасни/ макс 4 возрасни + 2 деца/ 5 возрасни + 1 дете.

Доплати:

 • Туристичка такса 1 € на ден по лице
 • Дете до 1,99 на дополнително легло – бесплатно, бебешко креветче со доплата 6 € на ден
 • Дете 2-12,99 на дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна/едноспален апартман плаќа 12 €
 • Дете 2-12,99 на регуларно легло во двокреветна/едноспален апартман плаќа 60%
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна/едноспален апартман плаќа 75%
 • Дете на регуларно легло во фамилијарна соба плаќа 50%
 • 4-та возрасна особа во фамилијарна соба плаќа 75 %
 • Новогодишна свечена вечера 69 € - возрасни, деца 2-12,99 – 46 € - Задолжително
 • Бебешко креветче 6 € на ден
 • Сеф со доплата на рецепција
 • Wi-fi во собите со доплата 10 BGN на ден
 • Паркинг 12 BGN за кола на ден
 • Миленичиња не се дозволени.
264

Leave a comment

You are commenting as guest.