mksqhrendeelrusr

Хотел Casa Karina 4****
5.0/5 rating 1 vote

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел, кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско.

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард.

Повеќе информации и слики од хотелот на следниот линк: http://bansko-casakarina.com/en

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

- 25 % попуст за резервации до 01/11/2018 и целосна уплата до 10/11/2018

- 20 % попуст за резервации до 01/12/2018 и целосна уплата до 10/12/2018

- 15 % попуст за резервации до 15/12/2018 и целосна уплата до 20/12/2018

ЕКСТРА ПОПУСТИ:  7 = 6, 14=12  важи за период на престој до 26/12 и после 03/01/2018

ЕКСТРА ПОПУСТИТЕ  НЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО ПОПУСТИТЕ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

Цените се изразени во евра , плаќање исклучиво во денари по курс 1 € = 61,8 денари  

Цената вклучува: внатрешен базен (28-30С), парна бања, сауна, фитнес, Wi-fi во целиот хотел.

Конфигурација: Двокреветна мин. 1 ADL+1 CHD 4-11,99/ макс. 2 ADL + 2 CHD 11,99; Студио мин. 1 ADL + 1 CHD 4-11,99/ макс. 2 ADL + 1 CHD 3,99; Едноспален апартман мин. 2 ADL/ макс. 2 ADL + 2 CHD 3,99/ 3 ADL; Двоспален апартман: мин. 4 ADL/ 2 ADL +  2 CHD 4-11,99 на редовни легла/ макс. 4 ADL + 2 CHD 3,99 / 5 ADL.

Доплати:

  • Бебешко креветче 3 € на ден
  • Бањарки со депозит од 16 € се плаќа 3 € за цел престој
  • Миленичиња до 5 кг. 6 € на ден
  • Свечена Новогодишна вечера 100 €, деца 6-11,99 – 50% - Задолжително

*За сите резервации за Новогодишните и Божиќните празници уплатата треба да се изврши до 12.12.2018

 

 

 

 

 

 

216

Leave a comment

You are commenting as guest.