mksqhrendeelrusr

Хотел Гардениа 4*
5.0/5 rating 1 vote

(ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ ОД ХОТЕЛОТ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК)
Локација: 100м од центарот на Банско, 900м од Гондолата
Капацитет: 81 стандардна соба, 4 двокреветни лукс соби, 3 фамилијарни соби и 1 претседателски апартман.
Хотелски содржини: 2 ресторани (A-La-carte и бугарски национален ресторан), внатрешен базен со посебен дел за деца, фитнес, масажа, SPA центар, салон за убавина, солариум, џакузи, сауна, турска бања, доктор, интернет кафе, Wi-Fi во лоби бар, остава за скии, конференциска сала, перална, сеф, shuttle бус до Гондола...
Опременост на собите: клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини бар, сеф, интернет (кабловски), тоалет, фен.

ПОПУСТ

10% ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 14.01 ДО 31.03.19 за мин. 2 ноќи

ЕКСТРА ПОПУСТИ валидни за престој помеѓу 01.12-20.12.2018 и после 13.01.2019:  7 = 6, 14=12 ( последната ноќ е гратис )

ЕКСТРА ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО ДРУГИТЕ ПОПУСТИ.

Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши во денари 1 евро = 61.8 ден

Вклучено: внатрешен базен, парна бања, сауна, ски гардеробер, трансфер до ски лифтот, Wi-Fi во цел хотел, мини сеф, бебешко креветче, доручек и вечера на шведска маса

ДБЛ стандард (Двокреветна) – 2+1дете (фотеља на пуштање), Економи-сите соби се на трет спрат 2-ца возрасни, Двокреветна ДБЛ Де Лукс 2+2деца / 4 возрасни (софа на пуштање).

Доплати:

 • Туристичка такса 1€ на ден по лице
 • 1 во дете до 5,99 г. со 2-ца возрасни ( стандард, со балкон, делукс )   - бесплатно
 • 2 ро дете до 5,99 г. со 2-ца возрасни во ДБЛ делукс  плаќа  30%
 • 1-во дете од 6-11,99г. на дополнително легло во ДБЛ (стандард, со балкон, делукс) плаќа 50%
 • 2-ро дете од 6-11,99г. на дополнително легло во ДБЛ делукс плаќа 50%
 • 1-во дете до 5,99г. + 1 возрасен во стандардна или економи соба = еднокреветна
 • 1- во дете 6 -11,99 + 1 возрасен во стандардна или економи соба плаќа 70 %
 • 2-ро дете до 5,99 + 1 возрасен во стандардна соба = еднокреветна + 30%
 • 2–ро дете 6-11,99 + 1 возрасен во стандардна соба плаќа 50 %
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна (стандардна/со балкон/делукс) плаќа 70 %
 • Свечена Божиќна вечера 34 € за возрасни, деца 6-11,99 – 50 % (задолжително), деца до 5,99 за Гала вечера 17 € или само стол бесплатно.

 

*Во собите има клима, wi-fi интернет, сеф, копатило, бањарки, фен.

*Домашни миленици не се дозволени

*Паркинг со доплата

*Промена на имиња е дозволена, не е важи за рани резервации.

 

 

 

 

 

 

254

Leave a comment

You are commenting as guest.