mksqhrendeelrusr

Хотел "Bansko Spa&Holidays" 4*
4.5/5 rating (2 votes)

 

Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши во денари 1 евро = 61.8 ден

Во цената е вклучено: ноќевање на база полупансион (појадок и вечера) или на база All inclusive, бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ладни тушеви, соба за релаксирање, фитнес, паркинг, интернет, бесплатен транспорт до ски лифтот.

 • Двокреветна соба2 возрасни + 2 деца или 3-ца возрасни + 1 дете 6,99 год.
 • 2 Возрасни + 1 Дете (0-6,99) - детето е бесплатно
 • 2 Возрасни +  2 Деца (0-6,99) - 1во дете бесплатно, 2ро дете плаќа 50%
 • 2 Возрасни + 1 Дете (7-13,99) - Детето плаќа 50%
 • 2 Возрасни+ 2 Деца (7-13,99) - Секое дете плаќа - 50%
 • 2 Деца (7-13,99) ( 0-6,99) со 2ца возрасни - Прво дете плаќа 50%, второ дете- бесплатно
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 70%
 • 3ца Возрасни + 1 Дете (0-6,99)- Дете - бесплатно
 • 1 или 2 Деца до 6,99 год. со 1 Возрасен во двокреветна = еднокреветна
 • Прво дете (7-13,99) + Второ дете до 6,99 со 1 возрасен во двокреветна соба-прво дете плаќа 70%, второ(6,99)-бесплатно
 • 2 Деца (7-13,99) со 1 Возрасен во двокреветна- прво дете плаќа 70%, второ дете плаќа 50%

 

 • Фамилијарна соба- 2 возрасни + 3деца/3возрасни + 1 дете + 1 бебе
 • 2 Возрасни + 3 Деца (0-6,99) - 1во дете е бесплатно, 2ро плаќа 50%, 3то дете дете-бесплатно
 • 2 Возрасни + 3 Деца (7-13,99) - 50% секое
 • 2 Возрасни + 1 Дете (7-13,99) + 2 Деца ( 0-6,99)- 1во дете плаќа 50%, 2ро дете- бесплатно, трето дете плаќа 50%
 • 2 Возрасни + 2 Деца (7-13,99) + 1 Дете (0-6,99)- 1во дете плаќа 50%, 2ро дете плаќа 50%, 3то дете-бесплатно
 • 3 Возрасни + 1 Дете ( 7-13,99)- Дете плаќа 50%
 • 3 Возрасни + 1во Дете (7-13,99) + 2ро дете (0-6,99) - 1во дете плаќа 50%, 2ро дете-бесплатно

 

 • АПП- 2+2 или 4 возрасни
 • 2 Возрасни + 1 Дете (0-6,99) - дете бесплатно
 • 2 Возрасни + 2 Деца (0-6,99) - 1во дете-бесплатно, 2ро дете плаќа 50%
 • 2 Возрасни + 1 Дете (7-13,99) - дете плаќа 50%
 • 2 Возрасни + 2 Деца (7-13,99)- секое дете плаќа 50%
 • 2 Деца ( 7-13,99) ( 0-6,99) со 2ца возрасни- 1во дете плаќа 50%, 2ро дете-бесплатно
 • 3/4 Возрасен на дополнително легло плаќа 70%
 • 3 Возрасни + 1 Дете (0-6,99) - дете- бесплатно
 • 3 Возрасни + 1 Дете (7-13,99)- дете плаќа 50%

 

 • ALL INCLUSIVE Програма

07:30-10:00 – Појадок на шведска маса + вода, кафе, чај, сок (од машина)

12:00-14:00 – Ручек / По мени + вода, кафе, чај, сок, наливно пиво, бугарски алкохол, бело и црвено наливно вино

15:30-17:30 – Ужинка – сендвичи, благо, солено, овошје, вода, сок и топли напитоци

19:00-21:00 – Вечера/ по мени + вода, кафе, чај, сок, наливно пиво, бугарски алкохол, бело и црвено наливно вино

За помалку од 30 луѓе оброците се по мени.

 • Доплати
 • Новогодишна свечена вечера–86€за возрасните, деца од 4-13,99 год -50% - Задолжително
  За Нова Година не се служи стандардна вечера
 • Божиќна вечера - 35е, деца 4-13,99 - 50%. - Не е задолжително

За Божик стандардна вечера се служи само на оние што немаат уплатено за Свечена вечера

 • Деца до 3,99 не плаќаат за свечени вечери и немаат засебно место на маса.
 • Домашни миленичиња не се дозволени.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

326

Leave a comment

You are commenting as guest.