mksqhrendeelrusr

St.George SKI & Holiday 4*
5.0/5 rating 1 vote

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

 

СПО  + Eкстра -
Мин. 7 ноќевања, 15% попуст за престој од 03.01 до крај на сезоната
 
20% попуст за престој од 27.01 до 31.01
 
СПО - мин. 2 ноќевања, 10% попуст за престој меѓу 27.01 - 11.02.19
 
 
СПО - ЦЕНИТЕ ЗА СРЕДНА СЕЗОНА (11.01 - 26.01) СЕ ВАЛИДНИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 06.01
 
СПО - мин. 3 ноќи во едноспален апартман за 2 лица на горниот спрат, 15% за престој помеѓу 06.01 - 13.02 и од 24.02 до крај на сезона
НЕ се комбинира со другите СПО понуди
 

 

Екстра попустите не се комбинираат со попустите за рани резервации

Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши во денари 1 евро = 61.8 ден

Вклучено: внатрешен базен со минерална вода , сауна, арома сауна, парна бања, џакузи, WiFi во целиот хотел,детски клуб, транфер до ски лифтот.  

Конфигурација: DBL макс 2 лица, Студио 2+1, АПП1 2+2, АПП2 4+2, АПП3 6+2

Доплати:

  • Туристичка такса 1 € на ден по лице
  • Дете до 1,99 – бесплатно
  • Прво дете 2-11,99 на дополнително леглло плаќа 50%
  • Второ дете 2-11,99 на дополнително легло плаќа 9 €
  • Е дете 2-11,99 на регуларно легло со 1 возрасен во двокреветна / студио плаќа 70 %
  • 2 деца 2-11,99 со еден возрасен плаќаат двете деца по 50 %
  • Возрасен на дополнително легло во апартман плаќа 70 %
  • Новогодишна свечена вечера – 80 € , деца 2-11,99 – 46 € - Задолжително
  • Свечена Божиќна вечера - 40 €, деца 2-11,99 – 26 € - Не е задолжително
  • НВ не се користи на 31.12.2018. Гостите ќе добијат ручек на 01.01.2019 наместо вечера на 31.12
440

Leave a comment

You are commenting as guest.