mksqhrendeelrusr

Свети Иван Рилски Спа Хотел & Апартмани 4*
5.0/5 rating 1 vote

(ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК)

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

Период на престој 01/12-26/12/2018 и од 14/01-31/03/2019

 • - 20 % за резервации направени до 30/09 и 50% платени до 26/10/2018
 • -15 % за резервации направени до 16/11 и 50% платени до 26/11/2018

Период на престој 28/12/2018-12/01/2019

 • - 15 % за резервации направени до 30/09 и 50% платени до 26/10/2018, остатокот најдоцна до 28/11/2018

 • -10 % за резервации направени до 16/11 и 100% платени до 28/11/2018

ПОПУСТОТ ЗА РАНИ РЕЗЕВАЦИИ НЕ ВАЖИ ЗА НОВОГОДИШНИТЕ И БОЖИЌНИТЕ ВЕЧЕРИ

ЕКСТРА ПОПУСТИ:

 • 7=6  10=9  14=12 - ВАЖИ ЗА ПЕРИОД на престој 01/12-26/12 и од 03/01-31/03/2019

Попустите се комбинираат со екстра попустите само во ниска сезона. Бесплатната ноќ е секогаш на најниската цена.

Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши во денари 1 евро = 61.8 ден

Во цената е вклучено: сместување со појадок или и со вечера , користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, ледена соба, фитнес, трансфер до ски лифтот.

Конфигурација на собите: Двокреветна 2+1, студио со кујна 2+1, Апартман со кујна 2+2/2+3

Доплати:

 • Доплата за паркинг 5 € на ден.
 • Доплата за делукс соба/студио/апартман 16 € на ден
 • Домашни миленици се дозволени само во апартманите – 20 € за престој.
 • Хотелска такса за префрлување од апартман во хотелска соба, за соба за престој – 35 € (се плаќа на рецепција во хотелот)
 • Новогодишна свечена вечера во хотелскиот ресторан 94 € за возрасни, деца 50 % - задолжително
 • Новогодишна свечена вечера во Mehana Chanove 108 € за ворасни, деца 50 % - задолжително
 • Свечена Божиќна вечера 34 € за возрасни, деца 50 % - не е задолжително
 • Деца до 5,99 години имаат стол во ресторанот, меѓутоа менито не е вклучено за нив.

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

199

Leave a comment

You are commenting as guest.