mksqhrendeelrusr

Хотел „ORPHEUS“ 4****
5.0/5 rating 1 vote

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

20% попуст за направени резервации до 30.09.2018 и целосно платени до 10.10.2018

15% попуст за направени резервации до 31.10.2018 и целосно платени до 10.11.2018

10% попуст за направени резервации до 01.12.2018 и целосно платени до 10.12.2018

ЕКСТРА: 7 = 6, 12=11, 14=12 за пристигнувања помеѓу 02.01-31.03.2019

Попустите за рани резервации не се комбинираат со ЕКСТРА попустите

 

2) СПЕЦИЈАЛНА понуда  СПА Хотел ОРФЕЈ ПАМПОРОВО
 

15% попуст за резервации со престој  од 18.01.2019 до 30.01.2019 вкл. и уплата 50% до 10.12.2018.

попустот е валиден на ВВ/НВ/FB. Минимален престој - 3 ноќевања !

 

Специјалната понуда е валидна за нови резервации направени  до 20.11.2018 вкл.
 
НЕ се комбинира со други специјални понуди, со раните резервации и екстра попусти.

Цените се дадени во евра, плаќање во денари, 1 € = 61,8 денари.

Вклучено: користење на внатрешен базен, џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, фитнес, ски гардеробер, трансфер до ски центар 2 Малина, Wi – Fi, сеф, детски занимации, спортски занимации за возрасни, паркинг, бебешко креветче.

Конфигурација: DBL мин 1+1/ 2+1, TRPL  макс 3 возрасни, АПП1 (спална, дневна соба со софа на спуштање - 3 редовни легла + 1 дополнителен), 2+2/4 возрасни.

Доплати:

  • Туристичка такса 1 € на ден по лице
  • Дете до 4,99 на дополнително легло – бесплатно
  • Дете до 12,99 на дополнително легло со 2 возрасни во двокреветна – бесплатно
  • Прво/Второ дете 5-12,99 со еден возрасен во двокреветна -50 % плаќа секое дете
  • Дете 5-12,99 со 3 возрасни во едноспален апартман( дневна соба) плаќа 10 % од цената за апартманот
  • Четврта возрасна особа на дополнително легло во едноспален апартман(дневна соба) плаќа 15 % од цената за апартманот
  • Свечена Новогодишна вечера – 92 € , деца 5-12,99 – 50 % - Задолжително
  • Свечена Божиќна вечера на база полупансион – 39 €, деца 5-12,99 - 50 % - Задолжително    
  • Свечена Божиќна вечера на база ноќевање со појадок – 46 €, деца 5-12,99 - 50 % - Не е задолжително    
  • Платената стандардна вечера за 25.12 и 31.12 ќе биде послужена како ручек истиот ден

* Доручек и вечера на шведска маса, ручек по мени.

188

Leave a comment

You are commenting as guest.