Хотел "Русковец Ресорт" 4* Добриниште (Банско ареа, со минерална вода)

ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ И ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК

 

Apart Hotel Ruskovets Resort 4* Dobrinishte, Bansko area

 

SPO # 20102 - Ruskovets Resort*

Попуст: - 10 %

Период:18.02 - 28.02.2018;

-----------------------------------------------------------------

Попуст: - 15%

Период: 06.03 – 31.03.2018

За услуга: ВВ ноќевање со појадок
Стаи: ap.Junior Suite, Villa Family Comfort

Минимален престој: 3 ноќевања

Период на резервација: 01.02.2018 - 18.02.2018

*SPO не може да се комбинира со други попусти

Тип на сместување

01.12.2017 - 22.12.2017

10.01.2018 - 31.01.2018

01.03.2018 - 31.03.2018

02.01.2018 - 09.01.2018

01.02.2018 - 28.02.2018

23.12.2017 - 01.01.2018

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Junior Suite за 2 лица

€ 86,00

€ 105,00

€ 97,00

€ 116,00

€ 125,00

€ 145,00

Senior Suitе  за 4лица

€ 130,00

€ 165,00

€ 145,00

€ 184,00

€ 188,00

€ 225,00

Villa  Family   Comfort за 4  лица

€ 143,00

€ 184,00

€ 154,00

€ 195,00

€ 218,00

€ 257,00


Цената вклучува:

Ноќевање на одбраната база BB/HB  по апп.

Користење на базен со минерална со посебен дел за деца, парни бањи, сауна, кнајп лежалки, надворешно џакузи, детски клуб

Wi-Fi

Шатл до првата станица од Гондолата ски лифтот во Банско по табела на рецепција


Минимален престој 4 ноќевања за период 23.12.2017 - 01.01.2018!

Минимален престој 2 ноќевања за преостанатиот период !


Mаксимум капацитет

Junior suite - 2 + 1 pax

Senior suite - 4 + 1 pax

Villa Family Comfort - 4 + 1 pax


Доплати:

Туристичка такса - 0,80 евра по лице на ден - се плаќа на рецепција

вечера на шведска маса - 15,00 евра по лице на ден и 7,50 евра за дете (6 - 11,99 г.) на ден

вечера и ручек на шведска маса - 28,00 евра по лице на ден и 15,00 евра за дете (6 - 11,99 г.) на ден


Попусти:

Прво дете од 5.99г. - бесплатно

прво дете од 6 - 11,99 г. на дополнително легло - 50% попуст


Попусти за рани резервации:

20 % попуст за сите резервации до 15.09.2017 и целосно платени до 25.09.2017. Не е валидно за период 23.12.2017 - 01.01.2018!

15 % попуст за сите резервации до 15.10.2017 и целосно платени до 25.10.2017. Не е валидно за период 23.12.2017 - 01.01.2018!

10 % попуст за сите резервации до 15.11.2017 и целосно платени до 25.11.2017. Не е валидно за период 23.12.2017 - 01.01.2018!


Екстра:

7=6, 12=10, 14=12 не се валидни за период од  23.12.2017 - 01.01.2018!


Екстра попустите НЕ се комбинираат со попустите за ран букинг за периодите 23.12.2017 - 01.01.2018 и 02.02.2018 - 10.02.2018!

Страницата е посетена:

401

Печати

Share this product