Грешка
  • JFolder::files: Патеката не е папка:

Хотел Casa Karina 4****

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел, кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско.

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард.

Повеќе информации и слики од хотелот на следниот линк: http://bansko-casakarina.com/en

Сезона 2017 - 2018


Цена по лице на ден

01.12 – 21.12

22.12 – 26.12

27.12 – 03.01

04.01 – 28.02

01.03 – 30.04

Минимум 3 ноќи

Минимум 3 ноќи

Минимум 5 ноќи

Минимум 5 ноќи

Минимум 3 ноќи

HB - Полупансион

HB - Полупансион

HB - Полупансион

HB - Полупансион

HB - Полупансион

Двокреветна соба

28

33

57

35

31

Еднокреветна соба

43

50

86

54

47

Студио

31

35

59

39

33

Едноспален апартман (минимум 2ца возрасни)

38

42

66

44

40

Двоспален апартман (минимум 2ца возрасни)

38

42

66

44

40

Доплати:

Дете до 3,99 години

бесплатно
Дете 4 - 11,99 години на дополнително легло 17 19 31 21 18
Дете 4 - 11,99 години на редовно легло 19 21 33 24 20
Возрасен на дополнително легло 23 26 40 28 25
Бебешко креветче 5 лева на ден - се плаќаат во хотелот
Бањарка со депозит од 30 лева 10 лева за цел престој - се плаќаат во хотелот
Миленичиња до 5 кг 10 лева на ден - се плаќаат во хотелот
Цената вклучува: внатрешен базен (28-30С), парна бања, сауна, фитнес, Wi-fi во целиот хотел.
Во цената не  е вклучена доплата за туристичка такса 1 евро по лице на ден.
Капацитет на сместување: Двокреветна мин. 1 ADL+1 CHD 4-11,99/ макс. 2 ADL + 2 CHD 11,99; Студио мин. 1 ADL + 1 CHD 4-11,99/ макс. 2 ADL + 1 CHD 3,99; Едноспален апартман мин. 2 ADL/ макс. 2 ADL + 2 CHD 3,99/ 3 ADL; Двоспален апартман: мин. 4 ADL/ 2 ADL +  2 CHD 4-11,99 на редовни легла/ макс. 4 ADL + 2 CHD 3,99 / 5 ADL.

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

- 25 % попуст за резервации до 15/11/2017 и уплата до 20/11/2017

- 20 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 01/12/2017 И УПЛАТА ДО 10/12/2017

- 15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15/12/2017 И УПЛАТА ДО 20/12/2017

ЕКСТРА ПОПУСТИ:  7 = 6, 14=12  важи за период на престој до 26/12 и после 03/01/2018

ЕКСТРА ПОПУСТИТЕ  НЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО ПОПУСТИТЕ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ И НЕ ВАЖАТ ЗА ПЕРИОД 27/12-03/01
Доплата за Новогодишна вечера 92 евра за возрасни, 47 евра за деца 6 - 11,99 - ЗАДОЛЖИТЕЛНА
*За сите резервации за Новогодишните и Божиќните празници уплатата треба да се изврши до 12.12.2017
Цените се изразени во евра , плаќање исклучиво во денари по курс 61,8 денари = 1 евро

Страницата е посетена:

302

Печати

Share this product