Орфеј 4* - Банско

ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ И СЛИКИ ЗА ХОТЕЛОТ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК

 

Orphey - SPO January

FB+ (полн пансион +)

- 10% за престој од 21-24/01 и 28-30/01

појадок, ручек (ланч пакет), чај или кафе после пладне, вечера со чаша вино) 
цена пол лице на ден во DBL со балкон - 29,5 евра , деца 5-11,99г. на дополнително легло

со двајца возрасни

with 2 AD - 16.50 евра , трет возрасен на екстра легло - 27 евра
доплата за DBl делукс - 6.00 евра /FAM соба или APP - 11.00 евра /APP Deluxe - 17.00 евра

Цена по лице на ден

29.12-04.01

мин. 2 лица

22.12-28.12

05.01-11.01

12.01-28.02

мин. 3 ноќи

01.03-30.04

17.11-21.12

мин. 3 ноќи

мин. 5 ноќи

Ноќевање со појадок

НП

НП

НП

НП

Двокреветна стандард соба

47

29

25

22

Двокреветна стандард  делукс соба

47

29

25

22

Фамилијарна соба

51

32

29

25

Стандард Апартман

51

32

29

25

Апартман делукс

55

37

33

30

Доплата за еднокреветна

85%

75%

65%

50%

Полупансион

ПП

ПП

ПП

ПП

Двокреветна стандард соба

52

33

30

26

Двокреветна стандард  делукс соба

52

33

30

26

Фамилијарна соба

55

37

33

30

Јуниор сјуит

55

37

33

30

Делукс сјуит

60

41

38

34

Доплата за еднокреветна

85%

75%

65%

50%

Туристичка такса по лице на ден – 1 евро

Вклучено: затворен базен ( минерална вода), џакузи, парна бања, сауна, био сауна, лакониум, релакс зона, фитнес, интернет во цел хотел, игротека, трансфер до ски лифт (индивидуално)

Сместување: Двокреветна стандард- 2+1, Двокреветна стандард  делукс- 2+2, Фамилијарна- 2+2 (2 соби), Јуниор сјуит- 2+2, Делукс сјуит- 2+3. Сите соби имаат када, балкон, ТВ и мини бар.

1во дете до 4.99 на дополнително легло

бесплатно

2ро дете до 4.99 на дополнително легло плаќа

30%

1во дете 5-12.99 на дополнително легло со 2ца возрасни плаќа

50%

2ро дете 5-12.99 на дополнително легло со 2ца возрасни

бесплатно

1 дете до 12.99 со 1 возрасен плаќа

60%

2 деца до 12.99 со 1 возрасен плаќаат

50% секое

Возрасен на дополнително легло плаќа

70%

10% ПОПУСТ за резервации направени до 30.11.2017, со целосна уплата до 11.12.2017

ЕКСТРА 7=6, 10=9, 14=12 (екстрас не се валидни за периодот 22.12-11.01.2018

ЕКСТРАС се комбинираат со РАНИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ

Новогодишна гала вечера – 71е, дете 5-12.99 - 37е - Задолжително

Божиќна вечера на 25.12 – 29е, дете 5-12.99 – 16е – Не е задолжително

Сеф ( достапен во сите соби) – 4е на ден

Камин ( само во Делукс Сјуит) -14е на ден

Цените се дадени во евра. Плаќањето е во денари 1ево=61,8 денариСтраницата е посетена:

512

Печати

Share this product