Хотел Амира 5* - Банско


Амира * * * * *
Зима 2017 2018
Цена по соба/апартман на полупансион
01.12-26.12 27.12-01.01 02.01-09.01 10.01-10.03
11.03-31.03

17.11-21.12
Двокреветна соба за 2 лица
118 201
165
141
Студио за 2 лица
141 240 198 169
Апартман со една спална за 2 лица
175 297 244 209
Апартман со една спална со камин за 2 лица
259 439
362 310
Доплата за еднокреветна
85% 75% 65% 50%
Туристичка такса по лице на ден - 1 евро (возрасни и деца над 2 год.)
Вклучено: затворен базен, џакузи, парна бања, Финска сауна, инфраред сауна, ски гардеробер, интернет, трансфер до лифт, паркинг
Сместување: Двокреветна - 2+0, Студио - 2+1, AПП1 - 2+1, АПП1 со камин - 2+2
Дете до 5.99 на дополнително легло
бесплатно, бебешко креветче
Дете до  6-11.99 на дополнително легло со 2ца возрасни
52
Возрасен на дополнително легло во Студио/АПП1/АПП1 со камин плаќа
63
Домашни миленичиња не се дозволени
Раниот попуст не важи за сите периоди, вклучувајќи го новогодишниот период; Нема промена на име
10% попуст за резервации направаени до 30.11.2017, со целосна уплата до 05.12.2017
ЕКСТА не се валидни за новогодишниот период
7=6, 10=9, 14=12
ЕКСТРА се комбинираат со раниот попуст
Доплата:
Новогодишна гала вечера – 130 е, деца 6-11.99 – 67 e. Не е задолжително
Деца 2-5,99 - 20 е, ако сакаат мени.
10% попуст за гости кои ќе престојуваат 2 пати во сезона. Не се комбинира со раниот попуст.
Цените се дадени во евра, плаќањето е во денари 1 евро=61,8 ден

- Амира 5* - 15% попуст за период на престој  02.01 - 20.01.2018

- 02/01 - 09/01 - минимум престој 5 ноќевања

- 10/01 - 10/03 - минимум престој 3 ноќевања

Страницата е посетена:

196

Печати

Share this product