Хотел Адеона 3***


www.adeona.bg

 

 

Adeona Ski&Spa * * *
Цена по лице на ден со појадок

28.12-03.01

15.12-21.12

22.12-27.12

мин. 4 ноќи

05.03-31.03

04.01-04.03

BB

BB

BB

Eднокреветна

80

38

46

APP  со една спална за 2 лица

47

22

27

APP со две спални за 4 лица

54

26

32

Туристичка такса по лице на ден - 1.00 eur,  (за возрасни и деца )

 

Вклучено: затворен базен, Jaccuzi, сауна, парна бања, ски гардеробер, трансфер до ски лифтот, слободно место за паркинг во близина на хотелот,интернет.

Сместување: APP1- 2+2, APP2 -4+2

Дете до 3.99 год.

бесплатно

Дете од 4-13.99г. на дополнително легло плаќа

7 еур


Возрасен на дополнително легло пплаќа

12 еур

Доплати:

Новогодишна свечена вечера - 57 еур., дете од 4-13,99 год. - 29 еур. ( не е задолжителна )

Попуст за рани резервации:

20% за резервации до  01.11.2017, и уплата 100%  до  10.11.2017.

15% за резервации до 01.12.2017, и уплата до 10.12.2017.

Попустот за рани резервации е валиден само за ВВ услугата, а не е валиден за дополнителните легла и свечена вечера.


Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=61,8 MKD).

 


ХОТЕЛ МУРА 3***

Максимум
лица во соба

26.12-08.01

05.02-25.02

19.12-25.12

09.01-04.02

26.02-04.03

05.03-09.04

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Цена по лице во двокреветна соба

2+1

38 29 €

30 24 €

26 21 €

24 20 €

Доплата за еднокреветна соба на ден

1

17 /

17 /

17 /

17 /

 • Цената вклучува: сместување со појадок - шведска маса, парна бања, сауна, паркинг, остава на ски опрема

ПОПУСТИ: :

 • Дете од 2-12 год на дополнително легло - 50% попуст
 • Дете од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба - 25% попуст
 • Трета возрасна особа на дополнително легло - 20% попуст
 • Две деца од 2-12 год со еден возрасен: прво дете на редовно легло - 25% попуст, второ дете на дополнително
  легло - 50% попуст

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ: :

-15% попуст за резервации направени до 31.10.2011

Бесплатен Lift pass за деца до 12 год придружувани од 2 возрасни за резервации направени до 31.10.2011

ДОПЛАТИ: :

 • Задолжителна Новогодишна вечера 90 € 81 € за возрасни / 46 € 42 дете од 2-12 год
 • Задолжителна Божична вечера 25/12/2011 - 40 € за возрасни / 23 € дете од 2-12 год

Specifications

 • Категорија: 3 Ѕвезди
 • Sauna Ski storage

Страницата е посетена:

610

Печати

Share this product