Хотел Елегант Лукс 4****

 

 

Elegant LUX  * * * *

Цена на ден во евра по студио/апп на база полупансион

22.12-28.12

мин. 3 ноќи


12.02-25.02

29.12-03.01

мин. 4 ноќи

20.01-11.02

мин. 4 ноќи

26.02-30.04


04.01-19.01

 


HB

HB

HB

HB

СТУДИО за две лица

78

138

85

57

СТУДИО за едно лице

63

125

71

46

APP со една спална за 2 лица

87

161

94

63

APP со една спална за  4 лице (Family)

132

220

144

98

APP со две спални за 4 лица

141

262

158

109

APP со две спални за 6 лица

194

320

205

148

Дете од 6-11.99г. на дополнително легло

20

32

23

17

Возрасен на дополнително легло

29

48

31

23

Доплата за ручек возрасен

8

Доплата за ручек дете - 6-11.99г.

6

Туристичка такса по лице на ден - 1,00 евро

Вклучено: внатрешен базен(8m/5m)со минерална вода (33-34C), џакузи, Финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, Турска бања, фитнес, ски гардеробер, трансфер до лифтот, WiFi во цел хотел, детска соба, паркинг. Во зима: 1 вечер пиано забава во лобито и жива музика во ресторанот.

Studio - (една голема соба со кујна; без балкон) 2+1дете/3воз. (софа на пуштање), APP1 спална + дневна со кујна - 2+2/3+1 дете, FAM APP1-спална + дневна со кујна - макс. 4 редовни легла; APP2 - (2 спални+дневна+кујна, 2 бањи) 4+1/5воз.; APP2 - (2 спални +дневна+кујна, 2 бањи) 6 воз. Сите кујни се со цела опрема за готвење. Бањарки и влечки.

Дете до  5.99 г. на дополнително легло

БЕСПЛАТНО

Дете од  0-11,99г. на регуларно легло плаќа

80%

 

Доплати:

Новогодишна вечера - 75 евра, деца 6-11.99 – 40 евра – не е задолжителна

Божиќна вечера –35 евра, деца 6-11.99 - 25 евра – не е задолжителна

Платената стандардна вечера на  25.12 и 31.12. ќе биде сервирана како ручек истиот ден

 

- 10 % ПОПУСТ ЗА СИТЕ ВИДОВИ СМЕСТУВАЊЕ ОД 18/01-31/01Екстра: 7=6, 11=10, 12=10 за доаѓања до 08.01-30.04.2018


Миленичиња дозволени - 10,00 euro/day

 

Цените се изразени во евра , плаќање исклучиво во денари по курс 61,8 денари = 1 евро

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ЕВРА ПО СОБА-АПАРТМАН НА ДЕН

ПИРИН ГОЛФ&КАНТРИ КЛУБ

Само ноќевање

1 возрасен

2 воз.

2 воз.+1дете

7-14 год.

2 воз.+2деца

7-14 год.

3 воз.

4 воз.

6 воз.

Студио

35

36

36

/

/

/

/

Апартман со една спална

46

46

46

46

46

/

/

Апартман со две спални

61

61

61

61

61

61

/

Апартман со три спални или Вила

92

92

92

92

92

92

92

/ноќевање со појадок/

1 возрасен

2 воз.

2 воз.+1дете

7-14 год.

2 воз.+2деца

7-14 год.

3 воз.

4 воз.

6 воз.

Студио

43

50

53

/

/

/

/

Апартман 1 спална

53

60

63

/

64

/

/

Апартман 2 спални

68

75

78

82

82

88

/

Сите цени се во евра по сместување на ден

-          Цената вклучува ноќевање, исхрана во ресторанот на Клубната зграда, паркинг, безжичен интернет, туристичка такса.

-          Бесплатно користење на надворешен базен, чадор, лежалка, џакузи во реонот на Пирин 3

-          Користење на детскиот кат во комплексот

-          Дете до 7 год. - бесплатно

 

 

PIRIN GOLF & COUNTRY CLUB

GREEN FEES & RENTAL EQUIPMENT 2011

(ГОЛФ ВО БАНСКО  И НАЕМ НА ОПРЕМА)

ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ЗА ПЕРИОД ОД 01.04 – 31.10.2011

Green Fee

За гостите од хотелите на Bulgaria Holidays Hotels & Resorts

9 дупки

18 дупки

Работни денови ( Понеделник – Петок )

21€

32€

Викенд ( Сабота и Недела + Официјални празници )

32€

47€

За гости и посетители на други хотели

9 дупки

18 дупки

Работни денови ( Понеделник – Петок )

41€

61€

Викенд ( Сабота и Недела + Официјални празници )

61€

92€

Green Fee

За младинци гости од хотелите на Bulgaria Holidays Hotels & Resorts

9 дупки

18 дупки

Деца до 11 год.

бесплатно

бесплатно

Младинци  од 12-18 год. и студенти

8€

15€

Наем на стикови

 

Ниска класа

5€

Наем на електрична количка

 

Работни денови ( Понеделник – Петок )

20€

Викенд ( Сабота и Недела + Официјални празници )

25€

Наем на рачна количка

5€

Карта 200 топки

10€

 

 

ГОЛФ ЛЕКЦИИ

 

 

Индивидуална лекција

Групни лекции (3+лица)

Главен професионалист-55 минути

20€ /работни денови/

30€ /викенд и празници/

On request

Голф учител-55 минути

13€ /работни денови/

20€ /викенд и празници/

 

  • Индивидуална лекција е за еден или двајца луѓе, кои за двајцата плаќаат индивидуална лекција + дополнителна опрема.Во цената на лекцијата се вклучени такса за учител, наем на стикови, такса за игралиштето каде се тренира.
  • Во цената не се вклучени топки за тренинг.

 

Игра на Голф игралиште со Голф ПРО или асистент

 

9 дупки

18 дупки

Обиколка со голф асистент

30€

50€

Обиколка со главен професионалец

60€

100€

Specifications

  • Категорија: 4 Ѕвезди
  • Pool Hairdreser

Страницата е посетена:

1115

Печати