Хотел Банско 4****

Хотел Банско  е прекрасен хотел со пријатна атмосфера и меѓу најдобрите водечки хотели во градот Банско а лоциран е на многу атрактивна локација во централното подрачје.Овој хотел работи преку целата година а на гостите во ски сезоната им овозможува трансфер до ски лифтот.
Капацитет: 51 соба од кој 23 двокреветни, 11 супериор, 8 апартмани со една спална соба, 4 апартмани со две спали соби.
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, конференциска сала, затворен базен, сауна,масажа, фитнес центар, соба за игри, сеф на рецепција, паркинг.
Опременост на собите: сите соби и апартмани се опремени со бања, ТВ, телефон, мини бар.


ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ И ИНФО ОД ХОТЕЛОТ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК

 

ХОТЕЛ БАНСКО 4****

Максимум
лица во соба

29.12-11.01

26.01-15.02

15.12-28.12

12.01-25.01

16.02-01.03

до 14.12

од 02.03-02.04

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА ИЛИ СЈУИТ / ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

Цена по лице во двокреветна соба

2+1

61 €

51 €

41 €

38 €

Доплата за еднокреветна соба

1

17 €

17 €

17 €

17 €

Доплата за Suite соба или Мезонет
–по лице, кога веќе се сместени 2 лица

2+2

11,5 €

11,5 €

11,5 €

11,5 €

Доплата за Suite соба или Мезонет
–по лице, кога веќе се сместени 3 лица

2+2

7 €

7 €

7 €

7 €

Доплата за Delux соба

6 €

6 €

6 €

6 €

  • Цената вклучува сместување со појадок и со вечера - шведска маса, базен, џакузи, фитнес, сауна, парна бања, паркинг, превоз до главната ски станица, бесплатен интернет на рецепција

ПОПУСТИ:                                                                                                                                                                                            

  • Деца од 0-12 год на дополнително легло во двокреветна соба - БЕСПЛАТНО
  • Деца од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст
  • Трета возрасна особа на дополнително легло во двокреветна соба - 20% попуст

ДОПЛАТИ:

  • Задолжителна Новогодишна вечера 75 € за возрасни / 38 € дете од  2-12 год
  • Туристичка такса 5 еур по лице за целиот престој

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ: :

  • -15 %  ПОПУСТ  ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10 И 50%  УПЛАТА ДО 10.11
  • -10 %  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11 И 50%  УПЛАТА ДО 05.12

Specifications

  • Категорија: 4 Ѕвезди
  • Sauna Pool Ski storage Masage Hairdreser

Страницата е посетена:

4279

Печати

Share this product