Хотел Гардениа 4*

(ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ ОД ХОТЕЛОТ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК)
Локација: 100м од центарот на Банско, 900м од Гондолата
Капацитет: 81 стандардна соба, 4 двокреветни лукс соби, 3 фамилијарни соби и 1 претседателски апартман.
Хотелски содржини: 2 ресторани (A-La-carte и бугарски национален ресторан), внатрешен базен со посебен дел за деца, фитнес, масажа, SPA центар, салон за убавина, солариум, џакузи, сауна, турска бања, доктор, интернет кафе, Wi-Fi во лоби бар, остава за скии, конференциска сала, перална, сеф, shuttle бус до Гондола...
Опременост на собите: клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини бар, сеф, интернет (кабловски), тоалет, фен.

 

ПОПУСТ -10% ЗА ПРЕСТОЈ ОД 13.01 -02.02.2018 вкл.минимум 3 ноќи


 


01.12-21.12

22.12-28.12

18.01.03.03

29.12-02.01
03.01-06.01
07.01-17.01

04.03-31.03

Мин.
3 ноќи

Нова Година

Мин.
3 ноќи

Мин.
3 ноќи

Мин.
3 ноќи

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА/АПАРТМАН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

По лице во двокреветна стандард

25€

33€

62€

39€

31€

По лице во двокреветна економи соба

23€

31€

60€

37€

29€

Еднокреветна

40€

53€

124€

62€

49€

По лице во двокреветна делукс

34€

40€

75€

52€

41€

По лице во двокреветна со балкон

33€

41€

70€

47€

39€

1 во дете до 6,99 г. со 2-ца возрасни ( стандард, со балкон, делукс )   - бесплатно

2 ро дете до 6,99 г. со 2-ца возрасни во ДБЛ делукс  плаќа  30%

1-во дете од 7-13,99г. на дополнително легло во ДБЛ (стандард, со балкон, делукс) плаќа 50%

2-ро дете од 7 - 13,99г. на дополнително легло во ДБЛ делукс плаќа 50%

едно дете до 6,99г. + 1 возрасен во дбл стандард/економи  = еднокреветна

две деца + 1 возрасен во ДБЛ стандард = еднокреветна + 30%
едно дете од 7-13,99г. + 1 возрасен во ДБЛ стандард /економи плаќа 70%
две деца од 7-13,99г. + 1 возрасен плаќаат 50% секое
возрасен на дополнително легло плаќа 70%

Цената вклучува: појадок и вечера (шведска маса), користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, џакузи, фитнес, соба за ски опрема, трансфер до ски лифтот, интернет во хотлот или собит, детски клуб 3 часа/дневно, бебешко креветче. Паркинг обезбеден - ограничен број места.

ДБЛ стандард (Двокреветна) – 2+1дете (фотеља на пуштање), Економи-сите соби се на трет спрат 2-ца возрасни, Двокреветна ДБЛ Де Лукс 2+2деца / 4 возрасни (софа на пуштање). Во собите има клима, wi-fi интернет, сеф, копатило, бањарки, фен.

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:


- 20 % попуст за резервации до 30/09 и уплата до 05/10

- 15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31/10 И УПЛАТА ДО 05/11

- 10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30/11 И УПЛАТА ДО 05/12


ЕКСТРА ПОПУСТИ:  7 = 6, 14=12  важи за период на престој од 03/01/2018 ( последната ноќ е гратис )

ЕКСТРА ПОПУСТИТЕ  НЕ СЕ КОМБИНИРААТ СО ПОПУСТИТЕ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ.

Доплати:

  • Туристичка такса 1 еур по лице на ден и за возрасни и за деца над 2 години
  • Новогодишна Свечена Вечера во Механа Кукери:
    Второ ниво 65 € , деца од 7 – 14 год. – 50 % ( задолжително )
    Прво ниво 95 € деца од 7 – 14 год. – 45 €  ( задолжително )
  • деца до 6,99 г. со Гала вечера 35 евра или само стол - БЕСПЛАТНО
  • Божиќна Свечена Вечера – 30 € , деца од 7 – 14 год. – 50 % ( задолжително )

Specifications

  • Sauna Pool Ski storage Masage Hairdreser

Страницата е посетена:

1549

Печати

Share this product