Апарт Хотел Lucky Bansko SPA&RELAX 5*****

www.luckybansko.com

Цена по лице на ден со појадок

01.12-20.12

21.12-27.12

28.12-02.01

мин. 4 ноќи

08.01-21.01

18.02-04.03

03.01-07.01

05.03-10.04

22.01-17.02

Божиќ-мин. 4 ноќи

Цена по лице во Студио Лукс

34

48

85

39

41

Студио=Еднокреветна

55

78

170

63

67

Цена по лице во апартман (мин. 2ца возрасни)

46

57

97

48

51

Цена по лице во Апартман Делукс (мин. 2ца возрасни)

55

68

106

59

62

Цена по лице во Апартман  Ексекјутив (мин. 2ца возрасни)

70

82

113

72

76

Цена по лице во Апартман со 2 спални (мин. 4 лица)

51

54

105

52

53

Доплата за вечера (деца од 4-11.99 50%)

 

16е

Туристичка такса по лице на ден - 1 евро

Вклучено: затворен базем(33с), солен базен, дечки базен, Хидроџет,џакузи, сауни,шок сауна, парна бања, фитнес центар, интернет во цел хотел, складиште за скии со систем за греење на чизми, сеф, паркинг , игротека со бебиситерка за деца од 3-6 год. (09.00-22.00), трансфер до лифт секои 15 мин., директен трансфер до скии стази, трансфер до центарот на Банско секоја вечер.

Дете до 3.99 год. на дополнително легло  во СТ/АПП/Делукс/Ексекјутив

бесплатно,бебешко креветче-бесплатно (2+1 дете)

Студио&АПП со 1 спална мин 2 лица/макс. 2+1 дете

1 дете до 11.99 на дополнително легло со 2ца возрасни во Ст/АПП1

бесплатно (2+1 дете)

1 дете до 11.99 со 1 возрасен во Студио плаќа

80%

2 деца до 11.99 со 1 возрасен во Студио плаќаат

50% секое

Апартмани & Делукс Ексекјутив мин. 2ца возрасни/макс. 2+2деца/2+3деца/3+1дете/3+2деца

1во дете до 11.99 на дополнително легло со 2ца возрасни во АПП Делукс/Ексекјутив

бесплатно(2+1дете)

2ро дете до 11.99 на дополнително легло со 2ца возрасни во АПП Делукс/Ексекјутив

бесплатно(2+2деца)

3то дете до 11.99 на дополнително легло со 2ца возрасни во АПП Делукс/Ексекјутив

17е (2+3деца)

1во дете до 11.99 на дополнително легло со 3ца возрасни во АПП Делукс/Ексекјутив

бесплатно (3+1дете)

2ро дете до 11.99 на дополнително легло со 3ца возрасни во АПП Делукс/Ексекјутив плаќа

17е (3+2деца)

Трет возрасен на дополнително легло во АПП Делукс/Ексекјутив плаќа

60% (2+1возрасен)

Апартман со 2 спални мин. 4возрасни/макс. 4+1дете/4+1возрасен

1 дете до 11.99 на дополнително легло со 4ца возрасни во АПП2

бесплатно (4+1дете)

5ти возрасен на дополнително легло во АПП2 плаќа

60% (4+1возрасен)

Сите соби имаат мала кујна. Дополнителниот кревет е фотелја или софа на развлекување.

10% ПОПУСТ за резервации направени и платени до 30.11.2017

ЕКСТРА само на НП 7=6,14=12 за пристигнувања во период 08-20.01 и 11.02-10.04.2017(екстрас не се комбинираат со раните попусти)

Нова година во главниот ресторан -113е,деца 4-11.99-58е -Задолжително

Нова година во италјански ресторан-153е, деца 4-11.99-78е - Не е задолжително

Божиќна вечера на 25.12- 46е, деца 4-11.99 - 24.50е - Задолжително

Домашни миленичиња до 10кг - 15BGN на ден; миленичиња над 20кг -25BGN

Цените се дадени во евра. Плаќањето е во денари 1евро=61,8 денари

Specifications

  • Категорија: 5 Ѕвезди
  • Sauna Pool Ski storage Masage Hairdreser

Страницата е посетена:

1576

Печати

Share this product