Хотел Мура 3***

Локација:  Хотел "Мура" е еден од поновите хотели во Банско. Лоциран е во центарот на градот на 10 мин пешачење од ски лифтот.Има и бесплатен shuttle bus до лифтот.
Капацитет: Хотелот располага со 19 еднокреветни соби, 28 двокреветни и 19 трокреветни.
Услуги: Сауна, Фитнесс, Јакузи, Туркса бања, паркинг. Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ И ИНФО ОД ХОТЕЛОТ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК

 

ХОТЕЛ МУРА 3***

Максимум
лица во соба

29.12-11.01

26.01-15.02

15.12-28.12

12.01-25.01

16.02-01.03

до 14.12

од 02.03-02.04

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Цена по лице во двокреветна соба

2+1

33 €

27 €

23 €

21 €

 • Цената вклучува: сместување со појадок - шведска маса, парна бања, сауна, паркинг, остава на ски опрема

ПОПУСТИ:                                                                                                                                                                                              

 • Деца од 2-12 год на дополнително легло во двокреветна соба - БЕСПЛАТНО
 • Деца од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст
 • Трета возрасна особа на дополнително легло во двокреветна соба- 20% попуст

ДОПЛАТИ:

 • Доплата за 1/1 соба + 17 еур на ден
 • Туристичка такса 5 еур по лице за целиот престој
 • Задолжителна Новогодишна вечера 90 € за возрасни / 45  € дете од  2-12 год
 • Суит или мезонет ако се користи за 2-ца возрасни доплата 12 евра по лице на ден, ако се користи за 3-ца возрасни 7 евра по лице на ден

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

 • -15 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10 И 50% УПЛАТА ДО 10.11
 • -10 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11 И 50% УПЛАТА ДО 05.12

 

ХОТЕЛ МУРА 3***

Максимум
лица во соба

26.12-08.01

05.02-25.02

19.12-25.12

09.01-04.02

26.02-04.03

05.03-09.04

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Цена по лице во двокреветна соба

2+1

38 29 €

30 24 €

26 21 €

24 20 €

Доплата за еднокреветна соба на ден

1

17 /

17 /

17 /

17 /

 • Цената вклучува: сместување со појадок - шведска маса, парна бања, сауна, паркинг, остава на ски опрема

ПОПУСТИ: :

 • Дете од 2-12 год на дополнително легло - 50% попуст
 • Дете од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба - 25% попуст
 • Трета возрасна особа на дополнително легло - 20% попуст
 • Две деца од 2-12 год со еден возрасен: прво дете на редовно легло - 25% попуст, второ дете на дополнително
  легло - 50% попуст

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ: :

-15% попуст за резервации направени до 31.10.2011

Бесплатен Lift pass за деца до 12 год придружувани од 2 возрасни за резервации направени до 31.10.2011

ДОПЛАТИ: :

 • Задолжителна Новогодишна вечера 90 € 81 € за возрасни / 46 € 42 дете од 2-12 год
 • Задолжителна Божична вечера 25/12/2011 - 40 € за возрасни / 23 € дете од 2-12 год

НА СЛЕДНИОВ ЛИНК ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ПАКЕТИТЕ СЕ ВО ЕДНО ВО ХОТЕЛ МУРА КОИ ВКЛУЧУВААТ: ПОЛУПАНСИОН +СКИ КАРТА + СКИ ОПРЕМА +СКИ ЧАСОВИ

Specifications

 • Категорија: 3 Ѕвезди
 • Sauna Ski storage

Страницата е посетена:

3793

Печати

Share this product