Хотел Перун & Платинум Казино 4****

 


So many ways to have fun !


Локација : 350 м од жичарницата
По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости.
Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско.
Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, финска сауна, парна бања, фитнес, простории за масажа и салон за убавина

Hotel Perun & Platinum Casino Bansko * * * *

 

Цена по лице

01.12-22.12   09.01-18.01  04.02-31.03

19.01-03.02

23.12-28.12         02.01-08.02

29.12-01.01

HB полупансион

мин.2 ноќевања

мин. 2 ноќевања

мин. 3 ноќевања за НГ и Божиќ

По лице во двокреветна економи (поткровје без балкон, мали прозорци)

30,50

38,00

45,00

70,00

Еднокреветна економи

42,50

54,00

70,00

117,00

По лице во двокреветна стандард без балкон

31,50

39,00

46,00

71,00

Еднокреветна стандард без балкон

45,00

56,00

72,00

120,00

По лице во двокреветна стандард со балкон

34,50

41,00

48,00

74,00

Еднокреветна стандард со балкон

48,00

60,00

76,00

124,00

Јуниор Суит за  2 воз +1дете од 2-11,99г.

86,00

100,00

120,00

179,00

Туристичка такса 1 евро по лице на ден

Вклучено: внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес,  трансфер до лифтот, WiFi во лобито и во собите, сеф во собите

TWIN - max 2+1/3, Juniur Suite - max 3AD+1CHD. Сите сместувачки капацитети имаат када во тоалетот

Дете од 2-5.99г. на дополнително легло со 2-ца воз . во двокреветна соба

БЕСПЛАТНО

Дете од 6-11.99г. на дополнително легло со  2- ца воз. во двокреветна

50%

Дете од 2-11,99 на 1во дополнително легло со  2-ца возрасни во Јуниор Суит

БЕСПЛАТНО

Дете од 2-11,99г. на 2ро дополнително легло со 2 –ца воз. во Јуниор Суит

50%

Дете од 2-11.99 г. на регуларно легло во двокреветна соба

75%

Второ дете од 2-11,99 г.+ 1 воз. во двокреветна плаќа

25% секое

Возрасен на дополнително легло во двокреветна и Јуниор Суит

80%

Попуст за рана резервација ( без промена на име):

10% за резервации до  31.10.2017, 100% уплата до 10.11.2017

5% за резервации до 30.11.2017, 100% уплата до 03.12.2017


Доплати:

Новогодишна вечера - 75,00 eur, CHD 2-11,99 - 50%  / задолжителна /

Свечена Божиќна вечера 25.12. – 35,00 eur, CHD 2-11,99 - 50% /  НЕ е задолжителна /

Ланч пакет - 8.00 eur, CHD 2-11,99 - 50% . Ланч пакетот вклучува сендвич, шише минерална вода (0.5L)

овошје или десерт.

Specifications

  • Категорија: 4 Ѕвезди
  • Sauna Pool Ski storage Masage Hairdreser

Страницата е посетена:

1555

Печати

Share this product