Хотел Пирин 4****

Локација: Хотелот "Пирин" се наоѓа на 1км одалеченост од гондола ски лифтот и 150 м од центарто на градот.
Капацитет:  Хотелот има 56 двокреветни соби, 4 еднокреветни, 7 апартмани и 1 студио.
Услуги: Сауна, Турска бања,Солариум, Масажа, Фитнесс, затворерн базен, пинг-понг, билијард, интернет. Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар, air-condition.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ И ИНФО ЗА ХОТЕЛОТ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК

ХОТЕЛ ПИРИН 4****

Максимум
лица во соба

29.12-11.01

26.01-15.02

15.12-28.12

12.01-25.01

16.02-01.03

до 14.12

од 02.03-02.04

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА ИЛИ СЈУИТ / ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

Цена по лице во двокреветна соба

2+1

58 €

50 €

38 €

37 €

Доплата за еднокреветна соба

1

17 €

17 €

17 €

17 €

Доплата за Suite соба или Мезонет
–по лице, кога веќе се сместени 2 лица

2+2

11,5 €

11,5 €

11,5 €

11,5 €

Доплата за Suite соба или Мезонет
–по лице, кога веќе се сместени 3 лица

2+2

7 €

7 €

7 €

7 €

Доплата за Delux соба

/

6 €

6 €

6 €

6 €

  • Цената вклучува сместување со појадок и со вечера - шведска маса, базен, џакузи, фитнес, сауна, парна бања, паркинг, превоз до главната ски станица, бесплатен интернет на рецепција

ПОПУСТИ:                                                                                                                                                                                            

  • Деца од 0-12 год на дополнително легло во двокреветна соба - БЕСПЛАТНО
  • Деца од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст
  • Трета возрасна особа на дополнително легло во двокреветна соба - 20% попуст

ДОПЛАТИ:

  • Задолжителна Новогодишна вечера 75 € за возрасни / 38 € дете од  2-12 год
  • Туристичка такса 5 еур по лице за целиот престој

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ: :

  • -15 %  ПОПУСТ  ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10 И 50%  УПЛАТА ДО 10.11
  • -10 %  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11 И 50%  УПЛАТА ДО 05.12

Specifications

  • Категорија: 4 Ѕвезди
  • Sauna Pool Ski storage Masage Hairdreser

Страницата е посетена:

4056

Печати

Share this product