Хотел Стражитe 4****

Локација: Хотелот "Стражите" се наоѓа на 1км одалеченост од центарот на Банско и на 250 м одалеченост од гондола ски лифтот..
Капацитет: На располагање ви стојат, 129 двокреветни соби, 16 мазионети и 7 апартмани.
Услуги: Сауна, Турска бања, Масажа, Фитнесс, затворерн базен, куглана, пинг-понг, билијард. Во секоја од собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.


ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ И ИНФО ЗА ХОТЕЛОТ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК

 

ХОТЕЛ СТРАЖИТЕ 4****

Максимум
лица во соба

26.12-08.01

28.01-17.02

17.12-25.12

09.01-27.01

18.02-03.03

до 16.12

од 04.03-02.04

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА ИЛИ СЈУИТ / ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

Цена по лице во двокреветна соба

2+1

66 €

55 €

47 €

43 €

Доплата за 1/1 како еднокреветна соба

1

17 €

17 €

17 €

17 €

Доплата за Suite соба или Мезонет
–по лице, кога веќе се сместени 2 лица

2+2

11,5 €

11,5 €

11,5 €

11,5 €

Доплата за Suite соба или Мезонет
–по лице, кога веќе се сместени 3 лица

2+2

7 €

7 €

7 €

7 €

  • Цената вклучува сместување со појадок и со вечера - шведска маса, базен, џакузи, фитнес, сауна, парна бања, паркинг, превоз до главната ски станица, бесплатен интернет на рецепција

ПОПУСТИ:                                                                                                                                                                                               :

  • Деца од 2-12 год на дополнително легло во двокреветна соба - БЕСПЛАТНО
  • Деца од 2-12 год на редовно легло во двокреветна соба - 50% попуст
  • Трета возрасна особа на дополнително легло во двокреветна соба - 20% попуст

ДОПЛАТИ:                                                                                                                                                                                              :

  • Задолжителна Новогодишна вечера 75 € за возрасни / 38 € дете од  2-12 год
  • Туристичка такса 5 еур по лице за целиот престој

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ: :

  • -15 %  ПОПУСТ  ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10 И 50%  УПЛАТА ДО 10.11
  • -10 %  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11 И 50%  УПЛАТА ДО 05.12 

Specifications

  • Категорија: 4 Ѕвезди
  • Sauna Pool Ski storage Masage Hairdreser

Страницата е посетена:

4735

Печати

Share this product