Хотел ,, Glazne ,, 4*

Hotel Glazne 4*, Bansko
Тип на сместување
01.12.2017 - 27.12.2017 HB

28.12.2017 - 02.01.2018 HB

03.01.2018 - 31.03.2018 HB
по лице во двокреветна соба
27,00 € 48,00 € 30,00 €
еднокреветна соба
37,00 € 76,00 € 53,00 €
по лице во двокреветна голема соба
27,00 € 54,00 € 30,00 €
по лице во апартман со една спална
32,50 € 57,00 € 37,00 €
вила за 4 лица
103,00 € 225,00 € 112,00 €
Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со појадок и вечера / освен за вилата, цената е за 4 лица /
бесплатно користење на базен и сауна
интернет
шатл бус до гондолата, табела на рецепција
туристичка такса 1 евро по лице на ден
минимум 3 ноќи за период 28.12.2017 - 02.01.2018!
Single room - 1 лице
Double room - 2 лица
Double Large room -  2 + 2 деца , 3 + 1лице
Apartment - 2 + 2 лица
Villa - 4 + 2 деца, 4 + 1лице
Доплати:
Новогодишна вечера (не е задожителна) - 55,00 евра по лице. Бесплатно за деца до 4,99 г.
Попусти:
дете до 4.99 г. - бесплатно, детско креветче - бесплатно
дете од  5 - 13,99 г. на дополнително легло во двокреветна голема соба со 2-ца возрасни -бесплатно
дете од 5 - 13,99г. на регуларно легло со 1 возрасен - 50% попуст
дете до 4,99 г. со 1 возрасен - цена за еднокреветна
две деца од 5 - 13,99 г. со 1 возрасен - секое дете има 50% попуст
две деца од 5 - 13,99г. со 2-ца возрасни во апп.- прво дете бесплатно, второто има 50% попуст
возрасен на дополнително легло - 30% попуст
ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:
20% попуст за резервации до 15.11.2017 и платени до 20.11.2017
15% попуст за резервации до 30.11.2017 и платени до 10.12.2017
ЕКСТРА:
6=5, 7=6, 14=12 важи за доаѓања од 27.12.2017 и од  17.01.2018
Екстра попустите НЕ се комбинираат со попустите за рани резервации !

Страницата е посетена:

215

Печати

Share this product