Хотел Friends 3* - Банско

Хотел Friends 3* - Банско

Цени по соба на ден, минимум 2 ноќевања

09.01-04.03.2018

05.03-05.04.2018

BB

BB

Двокреветна соба за 2 лица

40

32

Апартман за 2 лица

45

40

Дете до 5,99 години на дополнително легло

бесплатно

бесплатно

Прво дете од 6 - 11.99 години на дополнително легло

10

8

Второ дете од 6 - 11.99 години на дополнително легло

бесплатно

бесплатно

Дете од 6 - 11.99 години на регуларно легло во двокреветна соба

13

11

Возрасен на дополнително легло

13

11

минимум 2 ноќевања

HB

HB

Двокреветна соба за 2 лица

47.5

39

Апартман за 2 лица

53

44

Дете до 5,99 години на дополнително легло

бесплатно

бесплатно

Прво дете од 6 - 11, 99 години на дополнително легло

12

10

Второ дете од 6 - 11.99 години на дополнително легло

бесплатно

бесплатно

Дете од 6 - 11.99 години на регуларно легло во двокреветна соба

16

13

Возрасен на дополнително легло

16

13

Вклучено во цената: Џакузи, парна бања, сауна, зона за релаксација, интернет во целиот хотел, бебешко креветче.

Туристичка такса по лице 1 евро на ден.

 

Цените во табелата се за собите по лице на ден, а за апатрманите по апартман на ден изразени во евра.

Во цената е вклучено :

 • Ноќевање на база полупансион;
 • Бесплатна употреба на парна бања, сауна, џакузи, зона за релаксација;
 • Трансфер до првата станица на ски лифтот, резервации на рецепција;

Доплати и попусти:

 • Туристичка такса 1 евро по лице на ден;
 • Дете до 5,99 год. во двокреветна соба бесплатно;
 • Прво дете од 6 – 11,99 год. на дополнително легло со двајца возрасни бесплатно;
 • Второ дете од 6 – 11,99 год, на дополнително легло плаќа 50%;
 • Возрасен и дете 6 – 11,99 год. плаќа 70 % ;
 • Возрасен и две деца 6 – 11,99 год. првото дете  плаќа 70 % , а второто 50%Ч
 • Возрасен на дополнително легло плаќа 70 %;
 • Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 60 € за ворасни, 30 € деца 6-11,99 год., деца од 2 – 5,99 год плаќаат 15 € доколку користат јадење;
 • Доплата за ручек 8 € за возрасни и 4 € за деца 6 – 11,99 год;
 • Доплата дрва за камин во апартманите 6 €;
 • Обезбеден паркинг 3 € на ден за кола.

Страницата е посетена:

220

Печати

Share this product