Хотел Пирин Голф&Спа 5*

Локација: Хотелот "Пирин Голф и Спа" е најновиот хотел со 5***** во Банско, кој се наоѓа на 15 км одалеченост од ски лифтот и 13 км од центарот на Банско.
Капацитет
: Во склоп на ресортот има голем број модерно уредени соби, студија и апартмани од различна категорија.
Услуги
: Спа центар,термална зона, внатрешен и надворешен базен, планинска сауна, инфрацрвена сауна, хидротерапевтна Kneipp лежалка, жежок камен, ледена фонтана, топли лежалки, лакониум, ароматична парна бања, чудни тушеви, паркинг Голф клуб, јавање коњи, тенис и многу повеќе.
Во собите има Сателитска ТВ, директен Телефон, мини бар.

 

Попусти за рани резервации:

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2017 15% ПОПУСТ (ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 18.12.2017)

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2017 10% ПОПУСТ (ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ПОСЛЕ 18.12.2017)

Дополнителни попусти:

7=6 ЗА ПРЕСТОЈ ДО 01.12 – 25.12.2017 И ПРИСТИГНУВАЊА од 12.01.2018

ПОПУСТИТЕ МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРААТ

*** отстапката за рани резервации не важи за деновите во промо сезона, за доплатите за храна и новогодишниот пакет


PIRIN GOLF HOTEL & SPA ***** БАНСКО

Цени по соба на ден во евра

Тип на соба

Редовни легла

Мин. лица во соба

Макс. лица во соба

Зимска сезона 2017/2018

Промо сезона

Ниска сезона

Висока сезона

01 - 18.12.2017
15 - 31.03.2018

19 - 27.12.2017
04.01 - 14.03.2018

28.12.2017 - 03.01.2018

Минумум ноќи на престој

2

3

5

ADL

CHD

Ноќевање со појадок
(по соба)

Полупансион
(по соба)

Ноќевање со појадок
(по соба)

Полупансион
(по соба)

Полупансион
(по соба)

DBL STANDARD

2

2

2

*

60

84

73

96

178

DBL STANDARD - едно лице

-

1

1

-

46

57

58

70

134

DBL SUPERIOR

2

2

2

*

72

95

85

110

200

DBL SUPERIOR - едно лице

-

1

1

-

57

69

72

83

157

2 DBL SUPERIOR CONNECTED        (2 возрасни + 2 деца 7-13,99)

2

3

2

2

108

143

128

165

300

JUNIOR SUITE

2

2

2

-

83

107

102

124

224

SUPERIOR SUITE

2

2

2

-

87

110

104

127

230

Едно дете од 0-6.99 год.             (во сите типови соби)

Гратис

Гратис

Гратис

 

Опис: рецепција, грчки ресторан ,италијански ресторан , кафе бар , пиано бар, ски гардероба , паркинг, конференциски сали , затворен базен,

отворен базен, фитнесцентар, куглана, билијард, пинг понг и др. Соби: САТ ТВ, фрижидер, балкон, интернет.

Цената вклучува:

ноќевање,појадок/вечера на шведска маса, чај и кафе во соба,користење на термалната зона во Спа центарот,отворен и затворен базен,повеќе видови на сауни и парни бањи,  ледена фонтана, трансфер до гондолата , ски опрема (ски, обувки, штеки) од понеделник до петок, сув пакет при резервации на HB и др.

Попусти и доплати:

Новогодишна вечера: 87 Еур за возрасни и 45 Еур за деца (Taste of Asia) 87/45 Еур (Euro Kitchen), 58/30Еур (Octopus restaurant),

87/45  (The club house),

Гостите сместени со пакет појадок и вечера HB , ќе можат да ја слават Новогодишната ноќ во еден од рестораните: La Foret, Lets Bar, Италијански ресторан.

Мени: празнична шведска маса, пријатна фонова музика, без вклучени пијалоци до 02.00 ч. на 01.01.2018г.

Доплата за Новогодишна вечера на 31.12. Мени: сет мени со вклучени пијалоци и музичка програма до 04.00 ч. на 01.01.2018г.

Туристичка такса 1 еуро на ден по лице.


Намалување за деца:

  • Едно дете до 6.99 години во соба со родителите бесплатно
  • Бебешко кеветче бесплатно
  • Еден возрасен и дете до 6.99 години се плаќа како еднокреветна соба

 

Акцент:

-Бесплатен трансфер секој ден по табела до Ски центар Банско.

-Бесплатна ски опрема (ски, чизми, штеки) од понеделник до петок /од 4 јануари до крајот на сезоната/ со претходна резервација.

-50%  намаление на ски училиште од понеделник до петок /од 4 јануари до крајот на сезоната/, со претходна резервација.

-Касно одјавување во неделен ден до 15:00 часот, со претходна потврда од страна на хотелот. /од 4 јануари до крајот на сезоната/.

-Сув пакет за ручек при резервации на база HB /од 4 јануари до крајот на сезоната/, со претходна најава

 


 


Specifications

  • Sauna Pool Ski storage Masage Hairdreser

Страницата е посетена:

8143

Печати

Share this product