Хотел "Royal Park&Spa Complex" 4*

ПОГЛЕДНЕТЕ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ И СЛИКИ ОД ХОТЕЛОТ ROYAL PARK&SPA COMPLEX 4****

 

ХOTEL ROYAL PARK&SPA COMPLEX 4****
www.royalpark-bg.com/en

Макс. лица во соба

СЕЗОНИ

01.12-20.12
14.01-25.01
11.02-10.03

21.12.-27.12

03.01-13.01

26.01-10.02

28.12-02.01

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
СМЕСТУВАЊЕ ВО
ХОТЕЛСКАТА ЗГРАДА

Цена по лице во двокреветна соба

2+1

25 €

30 €

54 €

Цена по лице во еднокреветна соба

/

42 €

50 €

99 €

Цена по лице во двокреветна фамили соба

2+2 деца или 3 возрасни

27 €

32 €

60 €

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН + (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)+
СМЕСТУВАЊЕ ВО
ХОТЕЛСКАТА ЗГРАДА

Цена по лице во двокреветна соба

2+1

33 €

38 €

62 €

Цена по лице во еднокреветна соба

/

50 €

58 €

110 €

Цена по лице во двокреветна фамили соба

2+2 деца или 3 возрасни

35 €

40 €

69 €

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА НА БАЗА ALL INCLUSIVE (СЕ ВКЛУЧЕНО)
СМЕСТУВАЊЕ ВО
ХОТЕЛСКАТА ЗГРАДА

Цена по лице во двокреветна соба

2+1

41 €

46 €

70 €

Цена по лице во еднокреветна соба

/

58 €

66 €

118 €

Цена по лице во двокреветна фамили соба

2+2 деца или 3 возрасни

43 €

48 €

77 €

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СТУДИО/АПАРТМАН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
СМЕСТУВАЊЕ ВО
АПАРТМАНСКИОТ ДЕЛ ОД ХОТЕЛОТ

Цена по лице во студио

2+1

22 €

26 €

50 €

Цена по лице во апартман за 2 лица

2+3 / 3+1 / 4

24 €

28 €

57 €

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СТУДИО/АПАРТМАН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН + (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА) +
СМЕСТУВАЊЕ ВО
АПАРТМАНСКИОТ ДЕЛ ОД ХОТЕЛОТ

Цена по лице во студио

2+1

30 €

34 €

59 €

Цена по лице во апартман за 2 лица

2+3 / 3+1 / 4

32 €

36 €

65 €

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СТУДИО/АПАРТМАН НА БАЗА ALL INCLUSIVE (СЕ ВКЛУЧЕНО)
СМЕСТУВАЊЕ ВО
АПАРТМАНСКИОТ ДЕЛ ОД ХОТЕЛОТ

Цена по лице во студио

2+1

38 €

42 €

67 €

Цена по лице во апартман за 2 лица

2+3 / 3+1 / 4

40 €

44 €

73 €

Во цената е вклучено: сместување на база избраната услуга, користење на внатрешен базен, сауна, соба за релаксирање, фитнес, ски гардеробер, wi-fi, трансфер до ски гондолата, паркинг

HB+ ВКЛУЧУВА :пијалоци во лобито и ресторанот меѓу 18,30-21,00 ч.

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

 • -10% за резервации направени до 30/11 и платени до 05/12

Попусти и доплати на база ноќевање со појадок:

 • Дете до 5.99 години - бесплатно
 • Две деца до 5,99 год со 1 возрасен во двекреветна соба плаќаат како еднокреветна соба
 • Дете од 6-11,99 год со 1 возрасен во двокреветна соба или студио плаќа 70% од цената
 • Две деца од 6-11,99 год со 1 возрасен во двокреветна соба секое дете плаќа 50% од цената
 • Дете од 6-11,99 год со 2 возрасни плаќа 5 € на база ноќевање со појадок, 12 € полупансион+, 20 € Аll inclusive на ден
 • Трет/Четврт возрасен на дополнително легло плаќа 70% од цената
 • Доплата за соба со поглед планина 3 еур по лице на ден
 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Новогодишна вечер 65 еур за возрасни и деца од 6-11,99 год - 50% - не е задолжително. Стандардна вечера не се служи на 31.12(ручек на 31,12. алл инкл, програмата на 31,12 ќе биде до 17,00 ч.
 • Божична вечер 45 еур за возрасни и деца од 6-11,99 год - 50% - не е  задолжително
 • Доколку во хотелот се сместени помалку од 20 лица ручекот се служи: салата и десерти на база шведска маса а главното јадење ќе биде служено од мени
 • Ланч пакет за ски пистите е возможно по предходна најава на рецепција 1 ден претходно

Опис на собите:

 • Хотелски соби:
  Двокреветна соба - 2+1 (дополнителното легло е фотеља на расклопување со димензии 70/160 см).
  Двокреветна фамилии соба - 2 возрасни +2 деца/ 3 возрасни (2 соби,не се поврзани или 1 голема соба со 2 редовни легла и 2 софи на расклопување со димензии 120/190 см
 • Апартмански соби:
  Студио - 2+1 (дополнителното легло е фотеља на расклопување со димензии 70/160 см).
  Апартман - 2 возрасни+3деца или 3 возрасни+1 дете или 4 возрасни. Апартманите се 1 спална соба со 2 редовни легла, дневна соба со кујна, каде има и софа на расклопување со димензии 120/190 см и фотеља на расклопување со димензии 70/160 см

Страницата е посетена:

1365

Печати

Share this product