St.George Ски & Спа 4* - 20% попуст

ST. GEOGRE СКИ & СПА 4**** - BANSKO

(ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК)

 


ПОПУСТ - 10% за резервации со престој  21/01 - 26/01 вкл.,

важи за едноспален апартман горен кат


St.George Ski & Spa  * * * *

 

Цена по соба/апп на ден

01.12-20.12.2017      06.03-30.04.2018

21.12-27.12.2018                          11.01-03.02.2018    12.02-05.03.2018

03.01-10.01.2018             04.04-11.02.2018

28.12-02.01.2018

мин. 5 ноќи

HB +(на вечерите вкл. пијалоци)

HB

HB

HB

HB

двокреветна први кат  за 2 лица

46,00

55,00

69,00

115,00

Двокреветна за 2 лица

48,30

57,50

71,00

117,00

Студио први кат  за 2 лица

50,50

60,00

76,00

123,00

Студио за 2 лица

52,90

62,00

78,00

125,00

Апартман со една спална 1ви кат за  2 лица

55,00

69,00

82,80

131,00

Апартман со една спална за 2 лица

57,00

73,50

87,40

134,50

Апартман со две спални 1ви кат за 4 лица

92,00

109,00

143,00

212,50

Апартман со две спални за  4 лица

103,50

115,00

150,00

224,00

DBL/Studio како еднокреветна

70% од цената на собата/апп


Туристичка такса по лице на ден  - 1,00 евра

Вклучува: внатрешен базен со минерална вода , сауна, арома сауна, парна бања, џакузи, WiFi во целиот хотел,детски клуб, транфер до ски лифтот.  Вечерите вклучуваат пијалоци - вода, безалкохолни пијалоци (postmix), локално  вино.

DBL- max 2 pax , Studio - 2+1, APP1 - 2+2, APP2- 4+2

Дете до  1.99 г.

бесплатно

1 во дете од 2-11,99г. плаќа                                                                                    50%

2 ро дете од 2-11,99г. плаќа                                                                                    9 евра

1 дете од  6-11,99г.  на редовно легло со 1 возрасен  плаќа

70%

2 деца 6-11.99 со 1возрасен- секое дете плаќа

50%

Возрасен на дополнително легло

70%

Попусти за рани резервации:

- 20% за резервации до 30/09 и уплата 50% до 05/10

- 15% за резервации до 31/10 и уплата 50% до 05/11

- 10 % за резервации до 30/11 и уплата 50 % до 05/12

*попустите НЕ важат за престој во периодот 27/01 - 09/02/2018

доплата:

Свечена Божиќна вечера - 37,00 евра, CHD 4-12.99 -25,00 евра / не е задолжителна

Новогодишна вечера - 75,00 евра, CHD 4-12.99 – 45,00 евра. ЗАДОЛЖИТЕЛНА.

Гостите на полупансион- HB ќе имаат ручек на  01.01. 2018  и покрај стандардната вечера на 31/12 

 

Цените се изразени во евра , плаќање исклучиво во денари по курс 61,8 денари = 1 евро

 

 

 

Страницата е посетена:

2780

Печати

Share this product