Свети Иван Рилски Спа Хотел & Апартмани 4*

SVETI IVAN RILSKI SPA HOTEL & APARTMENTS 4**** - BANSKO

(ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ СЛИКИ НА СЛЕДНИОВ ЛИНК)

ХОТЕЛ ИВАН РИЛСКИ СПА  & АПАРТМАНИ 4****
www.saintivanrilski.com

СЕЗОНИ

01.12-27.12

13.01-26.01

17.02-31.03

03.01-12.01

27.01-16.02

28.12-02.01

Висока сезона

Минимум престој 4 ноќи

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА НА БАЗА ИЗБРАНАТА УСЛУГА

 

ноќ.со појадок

полупансион

ноќ.сопојадок

полупансион

ноќ.со појадок

полупансион

Цена по лице во двокреветна соба

32€

41€

37,5€

48€

65€

75€

Цена по лице во 1/1 соба

55€

64€

60€

71€

88€

98€

Трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба

23€

31€

25€

33€

48€

56€

Дете од 6-11,99 год на редовно легло со 1 возрасен

25€

31€

28,5€

34,5€

45€

50€

ЦЕНА ПО СТУДИО/АПАРТМАН НА БАЗА ИЗБРАНАТА УСЛУГА

ноќ.со појадок

полупансион

ноќ.со појадок

полупансион

ноќ.со појадок

полупансион

Студио (2+1) Цена за 2 лица

62€

82€

76€

96€

130€

150€

Фамилијарен апартман (2+2)
Цена за 2 лица

76€

96€

88€

109€

144€

165€

Возрасен на дополнително легло во студио/апартаман

17€

27€

17€

27€

17€

27€

Во цената е вклучено: сместување со појадок или и со вечера , користење на внатрешен базен, парна бања, сауна, ледена соба, релакс соба, фитнес, трансфер до ски лифтот

Конфигурација на собите: Двокреветна 2+1, студио со кујна 2+1, Апартман со кујна 2+2

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ ЗА МИНИМУМ ПРЕСТОЈ ОД 6 НОЌИ:

Период на престој 01/12-27/12 и од 13/01-31/03

 • - 20 % за резервации направени до 30/09 и 50% платени до 25/10
 • -15 % за резервации направени до 15/11 и 50% платени до 25/11

Период на престој 28/12-12/01

 • - 15 % за резервации направени до 30/09 и 50% платени до 25/10
 • -10 % за резервации направени до 15/11 и 50% платени до 25/11

ПОПУСТОТ ЗА РАНИ РЕЗЕВАЦИИ НЕ ВАЖИ ЗА НОВОГОДИШНИТЕ И БОЖИЌНИТЕ ВЕЧЕРИ

ЕКСТРА ПОПУСТИ:

 • 7=6  10=9  14=12 - ВАЖИ ЗА ПЕРИОД на престој 01/12-27/12 и од 13/01-31/03/2018

Попустите се комбинираат.

Двокреветна соба – 2+1 ; Студио – 2+1 ; АПП – 2+2

Попусти :

 • Деца до 6 г. во Двокреветна соба/Студио/АПП со двајца возрасни бесплатно
 • Деца од 6-12 г. на дополнително легло во ДБЛ/Студио/Апартман:4 еур на ден  на база ΒΒ - појоадок и 9 еур на ден за ΗΒ (појадок и вечера)
 • Едно дете до 6 год.со 1 возрасен во Двокреветна соба како еднокреветна

Доплати:

 • Туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Новогодишна Свечена вечера со богата програма – 75 еур, деца – 50% задолжителна
 • Свечена Божиќна вечера со програма – 35 еур, деца – 50% - не е задолжителна
 • Деца до 5,99 год имаат седиште во ресторанот но за нив не е уклучено детско мени
 • Доплата за подземен паркинг 5 еур на ден
 • Миленичиња се дозволени во апартмансиот дел - 20 евра по престој
 • Доплата за делукс соба/студио/апартман 16 еур на ден
 • доплата за конкретен број на соба 15 евра дневно
 • Хотелска такса за преместување од апартмански дел во хотел, по соба по престој 35 евра , се плаќа на рецепција

 

Страницата е посетена:

4691

Печати

Share this product