Хотел Yastrebets Wellness & Spa Hotel * * * *

Yastrebets Wellness & Spa Hotel * * * * +

www.yastrebetshotel.com

Цена по соба на ден BB

(ноќевање со појадок)

22.12-26.12

27.12- 01.01

02.01-06.01   02.02-03.03

07.01-21.01

22.01-01.02

04.03-01.04

Мин. 4 ноќи

Мин. 7 ноќи

 

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Петок-Сабота

Еднокреветна

160

233

175

121

175

131

175

114

139

Двокреветна за 2 лица

177

249

194

138

194

148

194

131

156

Јуниор суит за 2 лица

/

/

272

210

274

225

272

195

225

Апарман за 2 лица

/

/

309

239

309

255

309

230

259

Финска Вила за 2 лица

279

377

277

210

277

225

277

191

212

Доплата за ручек/вечера – 25 евра за возрасни, 12,5 евра за деца 4-11,99 години. Пијалоците не се вклучени.

** Задолжителна доплата за вечера за период 27.12-30.12 и на 01.01.2018

Вклучено: внатрешен базен, фитнес, џакузи, термо ареа: сауна, парна бања, хербална бања, лакониум, тангент за стапала, чудни тушеви, ледена фонтана, зона за релакс; Wi-Fi, паркинг.

Туристичка такса по лице на ден - 1,00 еур

SGL -1 AD +1 дете до 3,99 г. DBL - 2+1, Јуниор суит - 2+1(софа на пуштање), Апартман - 2+2 (софа на пуштање и дополнително легло),Финска Вила- 4+1

Дете до  3.99 Г. (бебешко креветче - бесплатно)

Бесплатно

Дете од 4-12.99 на дополнително легло

18

Возрасен на дополнително легло

36

 

Миленичиња се дозволени само во Финска Вила – 20 евра за првата ноќ и 10 евра за наредните ноќи.

Задолжитени доплати:

Задолжителна Новогодишна вечера  на 31/12 – 165 еур (вклучува 6 видови менија, бар за пијалоци, анимации), деца  4-11,99 – 50%

(детско мени со пијалоци, сместување во детска катче, анимации)

Задолжителна Божиќна вечера на 25/12/2017 – 55,00 eur CHD 4-12.99 – 50%. Пијалоците не се вклучени

 

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ (важат за престој 02.01 - 01.04.2018):

10% попуст за резервации до 30.11.2017, уплата до 10.12.2017

ЕКСТРА:

  • 7=6, 14=12 за пристигнувања во период 07.01 – 21.01.2018 и 04.03 – 01.04.2018 (се комбинира со екстра  попустот од 10% за нерефундабилни резервации). Екстра се ноќите по помала цена.
  • 10% попуст за нерефундабилни резервации за сите периоди на престој – НЕ се комбинира со попустот за рани резервации
  • Екстра попустите 7=6, 14 = 12 се комбинираат со попустите за рани резервации.

Цените се дадени во евра, плаќање во денари, 1 ЕУР = 61,8 денари.

Страницата е посетена:

626

Печати

Share this product