Хотел " Festa Chamkoria " 4****
ХОТЕЛ Festa Chamkoria 4*

www.festachamkoria.com


01.12-21.12


22.12-28.12

29.12-01.01

мин 3 ноќи

02.01-13.01

26.01-15.02

14.01-25.01 16.02-04.03 05.03-09.04

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА / СУИТ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА) ВО ЕВРА

Цена по лице во 1/2 соба

 

25

 

38

 

66

 

40

 

34

 

32

 

29

Цена по лице во Јуниор Суит

 

28

 

43

 

76

 

45

 

40

 

36

 

33

Цена по лице во Стандард Суит

 

32

 

50

 

87

 

53

 

45

 

42

 

37

Цена во 1/1 еднокреветна

 

36

 

56

 

99

 

60

 

52

 

48

 

43

Сместување: двокреветна стандард соба- 2+0, Јуниор и Стандард Суит- мин. 2-ца возрасни/макс. 2+2/3+1

Цената вклучува: сместување со појадок и вечера - шведска маса, внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, трансфер до ски лифтот.

Доплата за туристичка такса по лице на ден 1 евро (возрасни и деца над 2 год.)

ДОПЛАТИ: :

  • задолжителна Новогодишна вечера  вечера  55 € за возрасни / 30 € деца (3-12.99 год)

ПОПУСТИ: :

  • Дете од 00-2.99 год - БЕСПЛАТНО, бебешко креветче бесплатно
  • 1во дете од 3 – 12,99 на дополнително легло со 2-ца возрасни – бесплатно
  • 2ро дете од 3 – 12,99 на регуларно легло со 2-ца возрасни - плаќа 50%
  • Дете од 3-12.99 на редовно легло со 1 возрасен - 50%
  • Возрасен на дополнително легло во Јуниор суит/Стандард суит плаќа -70 %

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ :

15 %  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09 И  УПЛАТА ДО 10.10.2017

10 %  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11 И УПЛАТА ДО 10.12.2017

ЕКСТРА: 7=6, 14=12 за доаѓања во период   01.12-21.12.2017; 08.01-15.02 и 05.03-09.04.2018

Попустите НЕ се комбинираат!

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 ЕУР = 61,8 денари

За овие аранжмани важат општите услови на патување на ТА Елида Турс и СКТМ

Страницата е посетена:

796

Печати

Share this product