Хотел " Festa Winter Palace " 5*****

 

 

 

 

 

 

 

 

ХОТЕЛ Festa Winter Palace Borovets 5*****


01.12-21.12

 

22.12-28.12

 

29.12-01.01

Мин. 3 ноќи

 

02.01-13.01


14.01-25.01

26.01-15.02

16.02-04.03

05.03-09.04

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА / СУИТ НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Цена по лице во 1/2 соба

 

35

 

50

 

94

 

57

 

45

 

57.50

 

39

 

37

Цена по лице во Јуниор Суит мин. 2 возрасни

 

42

 

59

 

111

 

66

 

53

 

67

45

43

Цена по лице во Стандард Суит мин. 2 возрасни

 

45

 

64

 

122

 

73

 

59

 

75

50

48

Цена во 1/1 еднокреветна

 

53

 

79

 

188

 

101

 

72

 

86

 

58

 

54

Доплата за вечера возрасен (дете 3-12,99 – 50%)

 

16

 

16

 

16

 

16

 

16

 

16

16

16

 • Цената вклучува: сместување со појадок - шведска маса, внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, соба за релакс, контраст тушеви...
 • Сместување: двокреветна стандард соба-2+1/3 возрасни, Јуниор суит-мин. 2 возрасни/макс. 2+2/3+1, Стандард суит - мин. 2 возрасни/макс. 2+2/3+0

 

ДОПЛАТИ:

 • Незадолжителна Божиќна вечера 55 € за возрасни / 30 € деца (3-12.99 год)
 • Задолжителна Новогодишна вечера  вечера 105 € за возрасни / 55 € деца (3-11.99 год)
 • ТУРИСТИЧКА ТАКСА  ЗА ПРЕСТОЈ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН 1 ЕУР , (ВОЗРАСНИ И ДЕЦА НАД 2 ГОД.)

ПОПУСТИ:

 • Дете од 00-2.99 год - БЕСПЛАТНО
 • Прво дете од 3 – 12,99 на дополнително легло со 2-ца возрасни – БЕСПЛАТНО
 • Второ/Трето дете 3 – 12,99 на дополнително легло со 2-ца возрасни  плаќа 30% секое
 • Две деца од 3-12,99 со 1 возрасен во двокреветна плаќа 50 % секое
 • Дете  од 3 – 12,99 г. на регуларно легло со 1 возрасен во двокреветна плаќа 50%
 • Возрасен на дополнително легло плаќа 70 %.

 

 

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ :

-          15 %  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.09.2017 , УПЛАТА ДО 10.10.2017

-          10 %  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2017 , УПЛАТА ДО 10.12.2017


ЕКСТРА: 7=6, 14=12 за доаѓања во период   01.12-21.12.2017; 08.01-15.02.2018 и 05.04-09.04.2018

 • Напомена : попустите не се комбинираат

 

 

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 ЕУР = 61,8 денари

За овие аранжмани важат општите услови на патување на ТА Елида Турс и СКТМ

Страницата е посетена:

570

Печати

Share this product