Хотел "Yanakiev" 4*

ПОГЛЕДНЕТЕ ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ И СЛИКИ ЗА ХОТЕЛ "YANAKIEV" НА СЛЕДНИОВ ЛИНК

 

ХОТЕЛ YANAKIEV 4****

01.12-22.12

11.03-крај на сезона

23.12-29.12  13.01-09.02

30.12-05.01

06.01-12.01  10.02-23.02

24.02-крај на сезона

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО СОБА ИЛИ ЗА 2 ЛИЦА ВО АПАРТМАН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

Цена по лице во 1/2 соба

39

61

90

76

43

Цена за еднокреветна соба

62

96

152

122

67

Цена за 2 лица во апартман со 1 спална соба

102

146

236

190

114

Цена за поглед на стази по редовно легло на ден 4,5 4,5 4,5 4,5 4,5

Минимум престој

4 ноќи

Капацитет на соби: 1/2 соба - 2+1;  Апартман со 1 спална - 2+2
Ограничен број соби и на барање: 1/2 соба - 2+2;  Апартман со 1 спална - 2+3

Цената вклучува: сместување на база полупансион: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, Wi - fi интернет во лобито и Lan интернет во собите, паркинг (покриена гаража не е вклучена). Сауна, парна бања и лакониум вклучени во цената за возрасни( над 14 год.) секој ден  од 15:00 до 19:00 часот.                                                           
ДОПЛАТИ: :

 • туристичка такса 1 еур по лице на ден
 • Новогодишна вечера  вечера 90 € за возрасни / 50 € деца (2-11.99 год)
 • Божична вечера 55 € за возрасни / 35 € деца (2-11.99 год)

ПОПУСТИ: :

 • Дете до 1,99 год бесплатно
 • Дете од 2-5,99 год на дополнително легло со 2-ца возрасни во двокреветна соба/АПП - бесплатно
 • Дете од 6-12,99 год на дополнително легло со 2-ца возррасни во двокреветна соба - 50% попуст
 • Прво и второ дете од 6-12,99 год на дополнитлено легло со 2-ца возрасни во апартман, секое дете плаќа 8 еур на ден
 • Едно дете од 2-12,99 год со 1 возрасен плаќаат како за еднокреветна соба
 • Две деца од 2-12,99 год со 1 возрасен плаќаат како за двокреветна соба
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба плаќа - 70%
 • Трет и четврт возрасен на дополнително легло во апартман секој плаќа по 15 еур на ден
 • Сместување само на база ноќевање со појадок е можно со претходно барање и потврда од хотелот.
  Доколку сместувањето е на база ноќевање со појадок цената се намалува за 6 еур на ден по лице.
 • Early booking: 10% попуст за резервации направени и исплатени до 31.10.2017
 • Цените се дадени во евра. Плаќање во денари 1еур=61.8 ден.

Страницата е посетена:

438

Печати

Share this product