Хотел Orlovets 5*****

Зима сезона 2017/2018

Повеќе информации и слики за хотелот на: http://www.orlovets.com/!r=357?gclid=EAIaIQobChMI9pCW0uqd1wIVwRbTCh1mWQpnEAAYAiAAEgIBlPD_BwE

Цени во евра по лице на ден

01.12 – 15.12

04.03 – 10.04

16.12 – 25.12 & 03.01 – 19.01

04.02 – 03.03

26.12 – 02.01

20.01 – 03.02

Услуга:

BB

HB = FB

BB

HB

FB

BB

HB

FB

BB

HB

FB

DBL - двокреветна

28

35

34

42

48

58

68

76

38

47

53

Доплата за SGL -еднокреветна соба

17

SGL=DBL

17

BB = ноќевање со појадок, HB = полупансион, FB = полн пансион

Доплати:

Дете до 4,99 години со 2ца возрасни - бесплатно

  • 1 дете до 4,99 + 1 возрасен = еднокреветна
  • Дете 5 – 11,99 на дополнително легло со 2ца возрасни плаќа 50 % од цената за возрасен
  • Дете 5 – 11,99 на реводно легло плаќа 75% од цената за возрасен
  • Возрасен на дополнително легло плаќа 75%

Доплата за туристичка такса 1 евро по лице на ден

Цената вклучува: користење на внатрешен базен, сауна, нитнес, парна бања, паркинг, трансфер до ски лифтот.

Капацитет: DBL двокреветна 2+1

HB = FB вклучува ручек на стазите во ресторан Малина

FB вклучува ручек или на стазите во ресторан Малина (Ски центар 2) или во ресторанот на хотел Перелик

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ (не важат за празничните вечери):

- 15 % попуст за резервации до 30/10/2017 и уплата до 05/11/2017

- 10 % попуст за резервации до 01/12/2017 И УПЛАТА ДО 05/12/2017

Доплати за празнични вечери:

  • Божиќна вечера – 35 евра за возрасни, 25 евра за деца 2-11,99
  • Новогодишна вечера – 55 евра за возрасни, 35 евра за деца 2-11,99 (задолжителна)

На 31.12 услугата е само појадок и празнична вечера.

Цените се изразени во евра , плаќање исклучиво во денари по курс 61,8 денари = 1 евро.

Страницата е посетена:

231

Печати

Share this product