Хотел Алпина 4* Маврово

ХОТЕЛ “АЛПИНА” 4**** - МАВРОВО

 

З  И  М  А 2 0 1 8

SKI IN – SKI OUT ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА

15.01.2018 – До крај на сезона

Тип на соба

 

Max.

01-14.01.18

Недела- Четврток

Петок - Сабота

 

 

Легла

НП       ПП

НП       ПП

НП       ПП

СТАНДАРД када                 20м2

B

2

40       45

29 33

40       45

ПАНОРАМИК со Туш кабина   25m2

A+B

3+1

40       45

29 33

40       45

СУПЕРИОР            со Џакузи 27m2

A+B

2+1

45       50

31 35

45       50

ФАМ. СУПЕРИОР   со Џакузи 30m2

B

2+2

45       50

31 35

45       50

SKY DE LUX со големо Џакузи          30m2

A

2+2

45       50

31 35

45       50

SKY DE LUX со де лукс Туш кабина  30m2

B

2+2

45       50

31 35

45       50

SUITE (Француски кревет 180х200)

Големо Џакузи   43m2

A

2+2

55       60

46 50

55       60

АПАРТМАН (Француски кревет 160х200) Jacuzzi       45m2

A+B

2+3

55       60

46 50

55       60

Туристичка такса 1 евро по лице на ден, не е вклучено.

5% ДДВ Вклучено.

НП: Ноќевање со појадок.

АЛПИНА А ЛА КАРТ РЕСТОРАН – ДОМАШНИ И ИНТЕРНАЦИОНАЛНИ  ЈАДЕЊА  !

ПП: Полупансион

ГЕНЕРАЛНИ ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

>ДЕЦА: 0-6,99 год. Во придружба на 2 возрасни : БЕСПЛАТНО на база НП ( Користење на помошен кревет со доплата: 10 евра на ден по кревет)

> ДЕЦА: 7-11,99 год. Во придружба на 2 возрасни, користи помошен кревет: 50% попуст на база НП.

> ТРЕТА/ЧЕТВРТА особа во придружба на 2 возрасни, користи помошен сервис : 50% попуст на база НП

> ЕДНОКРЕВЕТНА доплата: + 70% на база НП

> САУНА: 10 евра за користење од 30 мин. Максимум 4 лица.

СОБИ: WI-FI, ЛЦД*TВ, сат.програма, мини фрижидер, фен, сеф, тоалет.

(*Класичен ТВ во Стандардни соби)

ЛЕГЕНДА: A – Поглед кон ски терените на Бистра (југо-источна страна)   B – Поглед кон пл.Бистра и странично кон езерото. (западна страна)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

  • Check IN : по 14:00h, Check out: до 10:00h. Late Check out до 18:00h, на барање: 60% попуст од цената на собата
  • Резервациите се валидни само преку мејл или во агенција со аванс од 30%
  • Потврдената резервација треба да биде уплатена најдоцна 7 дена пред тргање во агенција.
  • За отказ 14 дена пред тргање, нема поврат на уплатените средства.
  • Прифаќаме плаќање со кредитни картици (Visa, Master, Maestro)
  • Хотел Алпина го задржува правото на промена на цените без претходна најава.
  • Потврдените резервации, остануваат по старите цени.
  • Плаќањата се вршат во НЕХАР ТРАВЕЛ или на рецепција на хотелот со одобрение, во МКД .
  • ВО СЛУЧАЈ НА КРАТЕЊЕ НА ПРЕСТОЈОТ ПО ЧЕКИРАЊЕТО ВО ХОТЕЛ, НЕМА ПОВРАТ ЗА НЕИСКОРИСТЕНИ ДЕНОВИ

ВИ ПОСАКУВАМЕ ПРИЈАТЕН ПРЕСТОЈ ВО ХОТЕЛ АЛПИНА МАВРОВО !


Страницата е посетена:

2659

Печати

Share this product