Одморалиште Дунав - Златибор

Одморалиштето "ДУНАВ"е посебно место на Златибор за луѓето кои можат да уживаат во посакуваниот квалитетен одмор. Со мирот и смислата за релаксација што ја нуди оваа прекрасна планина,одморалиштето Дунав се обидува да ве задоволи на најубавиот начин со прекрасното сместување, различните активности и љубезност што ги заслужувате во секој момент. Амбиентот на борова шума ја одмара душата и го освежува здравјето. Доволно е само да излезете од одморалиштето, кое се наоѓа во самиот центар на Златибор, и сè е таму: магична природа, езеро, патека во недопрената природа, мирис на борови што ве прати каде и да сте, како и пријатно чувство дека сите обврски остануваат некаде далеку. Исто така, пред одморалиштето е модерен трговски центар со бутици, кафулиња и ресторани. За спортските љубители постојат фудбалски и тениски игралишта, голема спортска сала, отворени и затворени базени, како и скијачки патеки за љубителите на зимски спортови. Одморалиштето "ДУНАВ" нуди услуги во рангирањето на хотел со четири ѕвездички - има 24 соби (телефон, IPTV, безжичен интернет), 7 апартмани, велнес и фитнес центар, конгресна сала со 150 седишта, конференциска сала со 16 седишта, коктел бар, билијард соба , интернет кафе, детска соба и место за одмор. Одморалиштето исто така располага со ресторан со летна тераса која им нуди на гостите специјалитети од Златибор и интернационална кујна.

ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ХОТЕЛОТ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК:

http://www.dunavturist.rs/

Тип на сместување

Полупансион (по лице на ден)

03.01 - 17.02.2018

Ноќевање со појадок (по лице на ден)

03.01 - 17.02.2018

Еднокреветна соба

54.50

47.50

Двокреветна "економи" соба

36

29

Двокреветна соба

40

33

Трокреветна соба

35

28.50

Еднокреветен апартман

80

73

Стандард апартман 1/2

47

40

Премиум апартман 1/2

52

45

 

Полупансион (по лице на ден)

18.02 - 26.04.2018

Ноќевање со појадок (по лице на ден)

18.02 - 26.04.2018

Еднокреветна соба

48

41

Двокреветна "економи" соба

30

23

Двокреветна соба

34.50

28

Трокреветна соба

29

22

Еднокреветен апартман

74

67.50

Стандард апартман 1/2

39

32

Премиум апартман 1/2

45

38

Во цената е вклучено: користење на wellness центарот, фитнес сала, интернет (масажите се наплаќаат дополнително)

Доплата:

Деца до 7 г. и бебешко креветче

БЕСПЛАТНО

Деца од 7-12г.

3 евра по оброк на ден

10.50

3/4 Возрасен во АПП

28

21

Доплата за ручек

7 евра

Туристичка такса на ден по лице  1 евро (деца 7-15г.- 50%)

Осигурување - 0.08 евра на ден по лице

Попусти:

7% попуст за престој од 4 до 6 ноќевања

10% попуст за престој од 7 до 9 ноќевања

15% попуст за престој подолг од 10 ноќевања

Цените се дадени во евра, плаќањето е во денари  1 евро=61,8 ден.

 

Страницата е посетена:

255

Печати

Share this product